Święto odzyskania niepodległości to pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, jako triumfalny powrót Marszałka Józefa Piłsudskiego z twierdzy w Magdeburgu i przyjęcie przez niego odpowiedzialności za losy kraju – powiedział w swoim przemówieniu podczas dzisiejszych uroczystości dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej generał brygady dr Stanisław Kaczyński.

W tegorocznej uroczystości Święta Niepodległości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych oraz służb mundurowych, żołnierze, pracownicy wojska, zaproszeni goście w tym przedstawicieli środowisk kombatanckich, uczniowie, mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. 

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 9.30 uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Po jej zakończeniu delegacje złożyły kwiaty przy tablicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Następnie uczestnicy wraz z kompaniami honorowymi z 25. BKPow. oraz Państwowej Straży Pożarnej przemaszerowali na plac Kościuszki, gdzie meldunek o gotowości pododdziałów dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. dr Stanisławowi Kaczyńskiemu złożył dowódca uroczystości major Marcin Markiewicz. – Nie zapominajmy o Żołnierzach Niezłomnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę na ołtarzu niepodległości Polski – bo Wolna Ojczyzna jest tak wielkim dobrem, że warto za nią oddać życie – przypomniał w swoim wystąpieniu dowódca 25. BKPow.

Na zakończenie uroczystości na placu Kościuszki odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci Oręża Polskiego i oddano salwę honorową, a jej zwieńczeniem było złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki oraz defilada wojskowa pododdziałów 25 BKPow.

W czasie uroczystości na placu Kościuszki, wszyscy chętni mieli również możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym i uzbrojeniem, będącym na wyposażeniu jednostek 25 BKPow. oraz sprzętem wystawionym przez Państwową Straż Pożarną.
Następnie, miało miejsce przejście kompanii honorowych i uczestników pod pomnik Legionistów Piłsudskiego, gdzie harcerze wprowadzili Ogień Niepodległości.  

Ostatnim elementem uroczystości w Tomaszowie Mazowieckim był Bieg Niepodległości.