Seminarium SPO

  

W czwartek, 10 listopada br., w ramach Strategicznego Przeglądu Obronnego odbyło się seminarium pt. „Pozamilitarne przygotowania obronne w obszarze badań i rozwoju na rzecz Sił Zbrojnych RP”, w którym uczestniczyli: podsekretarze stanu w MON Tomasz Szatkowski i prof. dr hab. Wojciech Fałkowski.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, celem seminarium, zorganizowanego z udziałem środowisk eksperckich, było omówienie wyników etapu diagnostyczno-prognostycznego pozamilitarnych przygotowań obronnych w obszarze badań i rozwoju prowadzonych na rzecz Sił Zbrojnych. W seminarium uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli środowiska akademickiego, administracji rządowej oraz jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej.

Uczestnicy dyskusji zwracali uwagę na szerokie spektrum wyzwań, stojących przed administracją rządową w obszarze badań i rozwoju na rzecz Sił Zbrojnych. Wnioski z seminarium zostaną uwzględnione w raporcie ze Strategicznego Przeglądu Obronnego – podaje MON.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tłumy obejrzą mecz Lechia - Broendby

/ lechia.pl

  

Około 30 tys. kibiców powinno obejrzeć w czwartek w Gdańsku pierwszy mecz 2. rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Europy Lechia - Broendby Kopenhaga. „We wtorek w południe sprzedaliśmy ponad 16 tys. biletów” – powiedział rzecznik prasowy klubu Patryk Siedliński.

„W poniedziałek rozeszło się cztery tysiące biletów, a we wtorek w samo południe liczba sprzedanych wejściówek wyniosła 16 tysięcy. Jest szansa, że dwa dni przed spotkaniem przekroczymy granicę 20 tysięcy, a dynamika ich dystrybucji pozwala na stwierdzenie, że w czwartek o 19 na Stadionie Energa Gdańsk zasiądzie około 28-30 tysięcy kibiców. Będzie to jedna z najwyższych frekwencji podczas spotkań Lechii na tym obiekcie”

– zapewnił Siedliński.

Na trybunach nie zabraknie także sympatyków gości. „Spodziewamy się blisko 600 fanów Broendby” – dodał.

W pierwszej rundzie eliminacji LE duńska drużyna z Kamilem Wilczkiem w składzie okazała się lepsza od Interu Turku. Na własnym stadionie triumfowała 4:1 (Polak zdobył dwie bramki), natomiast w rewanżu w Finlandii rywale biało-zielonych przegrali 0:2. Z kolei Lechia przystąpi do tych rozgrywek od drugiej rundy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl