Jarosław Kaczyński: Droga, którą wybraliśmy to dzieło naprawy Rzeczypospolitej

  

Jarosław Kaczyński wraz z delegacją Prawa i Sprawiedliwości złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. - Polska nie powstałaby w wyniku działań innych, wszelkiego rodzaju zdawanie się na innych jest zawsze błędem.  Trzeba w Polsce działać i odnosić sukcesy - powiedział w przemówieniu prezes PiS. 

- Moment odzyskania własnego państwa jest dla każdego obywatela niezwykłym wydarzeniem. Akt odzyskania niepodległości jest ważnym aktem dla każdego narodu. Państwo Polskie organizowało się niezwykle szybko. Musimy się odwoływać do tego wzorca. Polska nie odzyskałaby wolności, gdyby nie działania Jej Obywateli - powiedział Kaczyński.

Polityk dodał, że:

Dni listopadowe przyniosły już niepodległe państwo - (...) które szybko się organizowało i korzystało z dorobku poprzednich lat. Musimy się do tych wzorów odwoływać. Polska nie powstałaby, gdyby nie czyny Polaków. Nie powstałaby w wyniku działań innych, wszelkiego rodzaju zdawanie się na innych jest zawsze błędem. Trzeba w Polsce działać i odnosić sukcesy. I to jest droga, którą wybraliśmy, podejmując dzieło naprawy Rzeczypospolitej; dzieło, którego sensem jest uczynienie z Polski państwa liczącego się i rzeczywiście suwerennego. Takiego, którego decyzje są przyjmowane i akceptowane przez innych.

Przez lata było inaczej, dziś trzeba toczyć o to walkę i będziemy to robić: i wobec partnerów z UE, NATO, ale i w Polsce, wobec tych, którzy myślą w anachronicznych kategoriach.


ZOBACZ WIDEO 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl