Jarosław Kaczyński: Droga, którą wybraliśmy to dzieło naprawy Rzeczypospolitej

Jarosław Kaczyński wraz z delegacją Prawa i Sprawiedliwości złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

screen TVP Info
Jarosław Kaczyński wraz z delegacją Prawa i Sprawiedliwości złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. - Polska nie powstałaby w wyniku działań innych, wszelkiego rodzaju zdawanie się na innych jest zawsze błędem.  Trzeba w Polsce działać i odnosić sukcesy - powiedział w przemówieniu prezes PiS. 

- Moment odzyskania własnego państwa jest dla każdego obywatela niezwykłym wydarzeniem. Akt odzyskania niepodległości jest ważnym aktem dla każdego narodu. Państwo Polskie organizowało się niezwykle szybko. Musimy się odwoływać do tego wzorca. Polska nie odzyskałaby wolności, gdyby nie działania Jej Obywateli - powiedział Kaczyński.

Polityk dodał, że:

Dni listopadowe przyniosły już niepodległe państwo - (...) które szybko się organizowało i korzystało z dorobku poprzednich lat. Musimy się do tych wzorów odwoływać. Polska nie powstałaby, gdyby nie czyny Polaków. Nie powstałaby w wyniku działań innych, wszelkiego rodzaju zdawanie się na innych jest zawsze błędem. Trzeba w Polsce działać i odnosić sukcesy. I to jest droga, którą wybraliśmy, podejmując dzieło naprawy Rzeczypospolitej; dzieło, którego sensem jest uczynienie z Polski państwa liczącego się i rzeczywiście suwerennego. Takiego, którego decyzje są przyjmowane i akceptowane przez innych.

Przez lata było inaczej, dziś trzeba toczyć o to walkę i będziemy to robić: i wobec partnerów z UE, NATO, ale i w Polsce, wobec tych, którzy myślą w anachronicznych kategoriach.


ZOBACZ WIDEO 

 

Źródło: TVP Info

#Jarosław Kaczyński #11 listopada #Święto Niepodległości 2016 #Warszawa

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo