Ćwiczenia „niebieskich beretów” ze Słupska

  

Od 4 listopada trwa szkolenie poligonowe żołnierzy "Niebieskich Beretów" z 7. Brygady Obrony Wybrzeża im. gen. bryg. Stanisława Grzmota-Skotnickiego.

Tradycyjnie szkolenie inaugurował Dowódca 7. BOW płk dypl. Robert Orłowski, po czym odbył się instruktaż udzielony przez osoby funkcyjne komendy poligonu w Drawsku Pomorskim oraz przedstawicieli żandarmerii wojskowej – informuje oficjalny portal brygady.

Blisko 800 żołnierzy w tym 120 rezerwistów z wykorzystaniem 213 jednostek sprzętowych szkolić się będzie na poligonie drawskim do 20 listopada.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 7 BOW
Tagi

Wczytuję komentarze...

Główny negocjator ds. Brexit wkrótce w Polsce. Warszawa pierwszym przystankiem na mapie UE

/ Flickr/ CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP

  

Warszawę jako pierwszą unijną stolicę odwiedzi główny negocjator Michel Barnier po przyjęciu przez UE mandatu do negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem. Francuz przyleci do Polski w czwartek. Spotka się m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim.

Będzie to siódma wizyta Barniera w Warszawie od początku negocjacji UE z Wielką Brytanią w 2017 roku. Negocjator jest przekonany, że takie wizyty są niezwykle istotne, bo budują jedność i zaufanie między państwami członkowskimi i zespołem negocjacyjnym. Rozmowy UE z Wielką Brytanią na temat przyszłych relacji mają rozpocząć się w poniedziałek.

Barnier ma spotkać się w Polsce z premierem Morawieckim, ale także - jak informuje Komisja Europejska - z przedstawicielami związków zawodowych i polskiego parlamentu. Jak dowiedziała się, tematem rozmów mają być m.in. prawa obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii po brexicie, jak również koordynacja zabezpieczeń socjalnych.

Unijni ministrowie ds. europejskich przyjęli we wtorek w Brukseli mandat do rozmów o przyszłych stosunkach z Wielką Brytanią. Dzięki temu w przyszłym tygodniu ruszy maraton negocjacyjny, który przynajmniej w teorii, ma zostać sfinalizowany przed końcem roku.

Polska jest zadowolona z mandatu do rozmów o przyszłych stosunkach z Wielką Brytanią. Jak mówił we wtorek w Brukseli minister ds. europejskich Konrad Szymański, chroni on interesy polskich przedsiębiorców.

Jedną z kluczowych kwestii w dokumencie, który będzie wyznaczał ramy dla głównego negocjatora ze strony UE Barniera, są gwarancje w sprawie uczciwej konkurencji. Chodzi o równe zasady działania dla firm w UE i Wielkiej Brytanii, tak by przedsiębiorstwa z Wysp korzystając z niższych standardów pracy, czy ochrony środowiska nie zdobywały w ten sposób przewagi konkurencyjnej nad tymi z UE.

Bruksela chce aby Londyn przyjął takie same regulacje w różnych dziedzinach, od pomocy publicznej po standardy pracy i standardy socjalne. Według nieoficjalnych informacji na wniosek Francji w tekście zapisano, że unijne standardy będą punktem odniesienia, by stwierdzić w przyszłości, czy Wielka Brytania spełnia swoje obowiązali jako strona umowy.

Zjednoczone Królestwo opuściło UE 31 stycznia, a na początku marca strony mają rozpocząć negocjacje w sprawie przyszłych wzajemnych stosunków. Celem rozmów jest uzgodnienie do końca roku umowy, która obejmowałaby szereg zagadnień, od handlu, przez bezpieczeństwo, rybołówstwo, przestrzeń kosmiczną, po współpracę w zakresie środowiska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts