Po wygranej Trumpa wraca sprawa wiz. Polska będzie domagać się dotrzymania obietnic

  

Szef polskiego MSZ zapewnił, że po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich będziemy domagać się wypełnienia obietnic wyborczych – czyli m.in. zniesienia wiz. – Oczywiście tak, dlatego że nie jest to kwestia tylko prestiżu, honoru Polaków i państwa, ale też również kwestia pewnych apanaży gospodarczych – powiedział Witold Waszczykowski.

Minister spraw zagranicznych w programie „Dziś wieczorem” na antenie TVP Info komentował zwycięstwo Donalda Trumpa. Odniósł się między innymi do składanych przez niego w trakcie kampanii wyborczych obietnic, np. zniesienia wiz. Podkreślił, że będziemy domagać się wypełnienia tej obietnicy.

Oczywiście tak, dlatego że nie jest to kwestia tylko prestiżu, honoru Polaków i państwa, ale też również kwestia pewnych apanaży gospodarczych 

– zaznaczył szef MSZ. Jak tłumaczył, być może w wyniku porozumień europejskich ze Stanami Zjednoczonymi dojdzie do obniżki certyfikatów i licencji, aby można było wejść na rynki amerykańskie z naszymi usługami. Wówczas konieczność uzyskania wiz komplikować będzie rozwój takich firm na tamtejszym rynku.

Witold Waszczykowski podkreślił też, że przyjął wybór Donalda Trumpa z nadzieją.

Po pierwszym wystąpieniu Trumpa przyjąłem ten wybór z pewną nadzieją, że może doprowadzić do istotnych korekt w polityce amerykańskiej, większej determinacji, jednoznaczności, której ostatnio zaczynało brakować w dyplomacji amerykańskiej 

– zaznaczył szef polskiej dyplomacji. Przypomniał również, że Polacy zostali dostrzeżeni w kampanii prezydenckiej w USA, a Donald Trump spotykał się z Polonią amerykańską.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zbierał podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Został pobity i zabrano mu teczkę

zdjęcie ilustracyjne, / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W sobotę doszło do ataku na wolontariusza, który w Miastku (Pomorskie) zbierał podpisy pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy - poinformowali lokalni działacze PiS. Mężczyzna miał zostać uderzony w brzuch, wyrwano mu też teczkę z podpisami poparcia. "Apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc" - napisali działacze w oświadczeniu.

Informację o zdarzeniu zamieściła na Twitterze Anna Gańska-Lipińska.

"W Miastku pobito wolontariusza (Prawa i Sprawiedliwości), który zbierał podpisy osób popierających kandydaturę Prezydenta (Andrzeja Dudy)"

- napisała.

Opublikowała też oświadczenie lokalnych członków komitetu PiS w Miastku w tej sprawie. Wynika z niego, że do incydentu doszło w sobotę w godzinach wieczornych.

"Jeden z członków komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Miastku, Pan Mariusz Tandecki został uderzony w brzuch. Wyrwano mu także teczkę zawierającą podpisy poparcia ww. kandydata"

- czytamy w oświadczeniu.

Działacze PiS potępili też "wszelkiego rodzaju ataki agresji słownej, a przede wszystkim fizycznej".

"Sytuacja, która wczoraj miała miejsce, budzi w nas duży niepokój. Za słowami Szefowej Sztabu Andrzeja Dudy, Pani mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc"

- podkreślili działacze PiS z Miastka.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ewentualna ich druga tura - 24 maja. Na zebranie wymaganej liczby 100 tysięcy podpisów poparcia komitety wyborcze mają czas do 26 marca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts