Po wygranej Trumpa wraca sprawa wiz. Polska będzie domagać się dotrzymania obietnic

  

Szef polskiego MSZ zapewnił, że po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich będziemy domagać się wypełnienia obietnic wyborczych – czyli m.in. zniesienia wiz. – Oczywiście tak, dlatego że nie jest to kwestia tylko prestiżu, honoru Polaków i państwa, ale też również kwestia pewnych apanaży gospodarczych – powiedział Witold Waszczykowski.

Minister spraw zagranicznych w programie „Dziś wieczorem” na antenie TVP Info komentował zwycięstwo Donalda Trumpa. Odniósł się między innymi do składanych przez niego w trakcie kampanii wyborczych obietnic, np. zniesienia wiz. Podkreślił, że będziemy domagać się wypełnienia tej obietnicy.

Oczywiście tak, dlatego że nie jest to kwestia tylko prestiżu, honoru Polaków i państwa, ale też również kwestia pewnych apanaży gospodarczych 

– zaznaczył szef MSZ. Jak tłumaczył, być może w wyniku porozumień europejskich ze Stanami Zjednoczonymi dojdzie do obniżki certyfikatów i licencji, aby można było wejść na rynki amerykańskie z naszymi usługami. Wówczas konieczność uzyskania wiz komplikować będzie rozwój takich firm na tamtejszym rynku.

Witold Waszczykowski podkreślił też, że przyjął wybór Donalda Trumpa z nadzieją.

Po pierwszym wystąpieniu Trumpa przyjąłem ten wybór z pewną nadzieją, że może doprowadzić do istotnych korekt w polityce amerykańskiej, większej determinacji, jednoznaczności, której ostatnio zaczynało brakować w dyplomacji amerykańskiej 

– zaznaczył szef polskiej dyplomacji. Przypomniał również, że Polacy zostali dostrzeżeni w kampanii prezydenckiej w USA, a Donald Trump spotykał się z Polonią amerykańską.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info
Tagi

Wczytuję komentarze...

Policjant śmiertelnie postrzelił mężczyznę

/ Piotr Łuczuk/niezalezna.pl

  

- W Koninie (woj. wielkopolskie) policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godziny 10:00 – poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Zdarzenie miało miejsce po tym, jak policjanci chcieli na jednym z osiedli wylegitymować grupę młodych mężczyzn. W pewnej chwili jeden z nich rzucił się do ucieczki.

"Doszło do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni. Mężczyzna został postrzelony. Mimo reanimacji zmarł"

– poinformował rzecznik.

Na razie nie wiadomo, w jakim wieku był mężczyzna. Borowiak podał, że przy jego ciele znaleziono m.in. woreczek z białym proszkiem. Policja przypuszcza, że mogą to być narkotyki.

Na miejscu zdarzenie pracuje policja i prokuratura.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl