Aktywistki z „Czarnego protestu” wystąpią na papieskim koncercie?

  

13 listopada w Krakowie odbędzie się przygotowany z ogromnym rozmachem koncert dziękczynny za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zatytułowany „Bóg liczy na Ciebie”. Wśród gwiazd polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej wystąpią… artystki, które oficjalnie poparły „Czarny Protest”. 

Koncert zapowiada się monumentalnie. Miejscówki w wielkiej hali Tauron Arena w Krakowie - jak zapowiadają organizatorzy - już prawie wszystkie rozdysponowano. Imprezę uświetnią znani artyści z Polski i ze świata, w tym takie gwiazdy tzw. sceny chrześcijańskiej jak Sean Simmonds, czy zespół TGD. Na scenie wystąpią także dwie artystki znane ze swoich „kontrowersyjnych” jak na tzw. muzyków chrześcijańskich, wystąpień w obronie „Czarnego Protestu”, przeciwko obywatelskiej ustawie antyaborcyjnej. Chodzi o Katarzynę Cerekwicką i Kasię Wilk, które na swoich stronach internetowych opowiedziały się po stronie czarnego marszu.

Ich udział w „Czarnym Proteście” organizowanym przez skrajne, lewicowe organizacje oburzył dużą część ich słuchaczy, z których większość opowiada się za „cywilizacją życia”.

Bardzo przykro się patrzy kiedy osoba, która jeszcze niedawno występowała na Światowych Dniach Młodzieży, chwaląc śpiewem Pana Boga „maszeruje w cywilizacji śmierci”...

- pisali internauci na stronie Kasi Wilk, apelując o wierność wartościom, za którymi opowiedziała się w swojej twórczości. Ta jednak uparcie broniła czarnych marszów.

Zrozumcie w końcu, że ten protest BYŁ protestem POLITYCZNYM. Przynajmniej na etapie wejścia w życie pierwszej ustawy, gdzie zamyka nam się usta USTAWOWO!

-  odpowiedziała Wilk.

Mimo to, będzie ona, obok Katarzyny Cerekwickiej jedną z gwiazd w koncercie, który ma być dziękczynieniem za wizytę papieża Franciszka w Polsce.

Przypomnijmy stanowisko papieża w tej sprawie.

Wierność Ewangelii życia i poszanowanie go jako daru Boga wymaga niekiedy decyzji odważnych i sprzecznych z dominującym nurtem, które w szczególnych okolicznościach mogą prowadzić do sprzeciwu sumienia

- mówił następca św. Piotra.

W Roku Świętego Miłosierdzia papież Franciszek postanowił także upoważnić wszystkich kapłanów do „rozgrzeszenia z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ruska pokazówka, jak z czasów komuny. FSB pokazało film z zatrzymania „polskiego szpiega”

Kadr z filmu opublikowanego przez FSB / twitter.com/screenshot/@rianru

  

Moskiewski Sąd Miejski skazał obywatela Polski oskarżonego o szpiegostwo na karę 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa - jak pisze agencja RIA - udostępniła dzisiaj nagranie wideo, które przedstawia zatrzymanie skazanego dziś Polaka. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajnej.

Nagranie, do którego linki zamieściły na swoich stronach internetowych agencje informacyjne i telewizja państwowa, trwa 47 sekund. Na pierwszych kadrach widać biegnących zamaskowanych ludzi w czarnych kurtkach, którzy chwytają człowieka stojącego przy otwartym bagażniku samochodu i kładą go na ziemię.

[polecam:https://niezalezna.pl/277131-14-lat-kolonii-karnej-dla-polaka-tajemniczy-proces-przed-moskiewskim-sadem]

Na kolejnym ujęciu dwaj ludzie w maskach przytrzymują stojącego mężczyznę ubranego w marynarkę lub kurtkę. Z jej wewnętrznej kieszeni wyjmują plik pieniędzy. Pytają o nazwisko i obywatelstwo. Mężczyzna po rosyjsku mówi, że przyjechał kupować części zamienne.

Na innym ujęciu na ziemi rozkładane są z plików banknoty rublowe i dolarowe. Na końcu na kurtce jednego z mężczyzn widać na plecach napis FSB.

Z informacji mediów rosyjskich wynika, że polski obywatel nie przyznał się do winy i jego adwokaci będą odwoływać się od wyroku.

Wcześniej FSB podała w komunikacie, że funkcjonariusze tych służb zatrzymali Polaka na "gorącym uczynku". Według FSB polski obywatel "próbował organizować wywiezienie z Federacji Rosyjskiej do Polski produkcji o przeznaczeniu wojskowym, zawierającej informacje stanowiące tajemnicę państwową".

"Cudzoziemiec poszukiwał możliwości uzyskania tajnych części zestawu rakietowego S-300 w celu ich późniejszego nielegalnego wywiezienia do Polski"

- głosi oświadczenie FSB. Służby te utrzymują, że zatrzymanie nastąpiło podczas próby dokonania transakcji.

Oświadczyły też, że w toku śledztwa ustalono, że zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Według mediów rosyjskich skazany dzisiaj mężczyzna został zatrzymany w kwietniu 2018 roku, a więc od tego czasu znajdował się w areszcie.

O śledztwie wobec obywatela polskiego nie było żadnych informacji aż do 10 czerwca br., gdy agencja TASS poinformowała o rozpoczęciu procesu, toczącego się za zamkniętymi drzwiami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zna sprawę obywatela Polski skazanego we wtorek w Rosji i co za tym idzie udziela mu pomocy, pozostaje w kontakcie z nim i jego bliskimi - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka resortu Ewa Suwara.

[polecam:https://niezalezna.pl/277147-polak-skazany-w-rosji-na-14-lat-kolonii-karnej-polskie-msz-pomaga-mezczyznie-i-jego-rodzinie]

Rzeczniczka MSZ podkreśliła, że resort nie komentuje wyroku dla "obywatela Polski skazanego w Rosji"

"Jeśli chodzi o decyzje, co do dalszych działań, to obywatel Polski podejmie ją w konsultacji ze swoim obrońcą, natomiast konsul jest gotów przekazać pomoc zgodnie z kompetencjami i obowiązującym prawem oraz oczywiście wolą obywatela polskiego, bo to jest najważniejsze - konsul działa tylko wtedy, kiedy obywatel o pomoc wystąpi"

- dodała rzeczniczka MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl