Aktywistki z „Czarnego protestu” wystąpią na papieskim koncercie?

  

13 listopada w Krakowie odbędzie się przygotowany z ogromnym rozmachem koncert dziękczynny za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zatytułowany „Bóg liczy na Ciebie”. Wśród gwiazd polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej wystąpią… artystki, które oficjalnie poparły „Czarny Protest”. 

Koncert zapowiada się monumentalnie. Miejscówki w wielkiej hali Tauron Arena w Krakowie - jak zapowiadają organizatorzy - już prawie wszystkie rozdysponowano. Imprezę uświetnią znani artyści z Polski i ze świata, w tym takie gwiazdy tzw. sceny chrześcijańskiej jak Sean Simmonds, czy zespół TGD. Na scenie wystąpią także dwie artystki znane ze swoich „kontrowersyjnych” jak na tzw. muzyków chrześcijańskich, wystąpień w obronie „Czarnego Protestu”, przeciwko obywatelskiej ustawie antyaborcyjnej. Chodzi o Katarzynę Cerekwicką i Kasię Wilk, które na swoich stronach internetowych opowiedziały się po stronie czarnego marszu.

Ich udział w „Czarnym Proteście” organizowanym przez skrajne, lewicowe organizacje oburzył dużą część ich słuchaczy, z których większość opowiada się za „cywilizacją życia”.

Bardzo przykro się patrzy kiedy osoba, która jeszcze niedawno występowała na Światowych Dniach Młodzieży, chwaląc śpiewem Pana Boga „maszeruje w cywilizacji śmierci”...

- pisali internauci na stronie Kasi Wilk, apelując o wierność wartościom, za którymi opowiedziała się w swojej twórczości. Ta jednak uparcie broniła czarnych marszów.

Zrozumcie w końcu, że ten protest BYŁ protestem POLITYCZNYM. Przynajmniej na etapie wejścia w życie pierwszej ustawy, gdzie zamyka nam się usta USTAWOWO!

-  odpowiedziała Wilk.

Mimo to, będzie ona, obok Katarzyny Cerekwickiej jedną z gwiazd w koncercie, który ma być dziękczynieniem za wizytę papieża Franciszka w Polsce.

Przypomnijmy stanowisko papieża w tej sprawie.

Wierność Ewangelii życia i poszanowanie go jako daru Boga wymaga niekiedy decyzji odważnych i sprzecznych z dominującym nurtem, które w szczególnych okolicznościach mogą prowadzić do sprzeciwu sumienia

- mówił następca św. Piotra.

W Roku Świętego Miłosierdzia papież Franciszek postanowił także upoważnić wszystkich kapłanów do „rozgrzeszenia z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyłudzali datki na odbudowę Notre Dame. Jest śledztwo

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Frédéric BISSON/CC BY-SA 2.0

  

Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie "oszustwa popełnionego przez grupę zorganizowaną". Objęto nim osoby, które podszywały się pod zbierających datki na odbudowę zniszczonej w pożarze katedry Notre Dame - informuje AFP. Francuska agencja powołuje się na prokuraturę, która apeluje o zachowanie czujności.

Śledztwo wszczęto po otrzymaniu skargi przez fundację Fondation du patrimoine. Zdaniem organizacji pewni ludzie, podając się za członków fundacji, wyłudzali pieniądze, które rzekomo miały zostać przeznaczone na odbudowę paryskiej świątyni. Oszuści do ofiar dzwonili i wysyłali e-maile, namawiając na wykonanie przelewów.

Przestępcy stworzyli również fałszywą stronę internetową, dzięki której podszywali się pod fundację.

W sumie na rekonstrukcję świątyni legalnie zebrano już około miliarda euro; środki wysyłają zarówno miliarderzy czy duże firmy, jak i zwykli obywatele. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl