„Ameryka wybrała. To jest dobra dla nas wiadomość. Jesteśmy przekonani, że stosunki polsko-amerykańskie będą jeszcze lepsze niż były dotąd"- mówił o wyborze Donalda Trumpa wicemarszałek Sejmy Ryszard Terlecki. Polscy politycy komentują chętnie wybór Amerykanów.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki stwierdził, że Polska na pewno będzie współpracować z nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

- Warto podkreślić, że Donald Trump był pierwszym prezydentem od wielu lat, który spotkał się z Kongresem Polonii Amerykańskiej. W okresie wyborów pan Donald Trump obiecał Polakom zniesienie wiz. Oczekujemy spełnienia tej obietnicy. Jesteśmy przekonani, że nasze relacje w ramach NATO będą wyglądać tak dobrze jak dotychczas - powiedział Czarnecki.

Z kolei wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki stwierdził, że stosunki polsko-amerykańskie będą zapewne teraz jeszcze lepsze niż były dotąd.

Ameryka jest naszym najważniejszym partnerem politycznym, najważniejszym sojusznikiem i z uwagą obserwowaliśmy wybory w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy przekonani, że to będzie dla Polski dobry wybór

- zaznaczył.

Gratulacje na Twiterze złożył Trumpowi prezydent Polski Andrzej Duda.