Mocne słowa wnuka Anny Walentynowicz o nagonce na prokuratorów w sprawie ekshumacji

Często mówi się o tym, że to, co chcą zrobić prokuratorzy to „bezczeszczenie zwłok”. Proszę państwa, z bezczeszczeniem zwłok mieliśmy do czynienia w Rosji.

fepi/Gazeta Polska
Często mówi się o tym, że to, co chcą zrobić prokuratorzy to „bezczeszczenie zwłok”. Proszę państwa, z bezczeszczeniem zwłok mieliśmy do czynienia w Rosji. To tam gaszono niedopałki papierosów w ciałach naszych bliskich – mówił w programie „Koniec Systemu” Doroty Kani Piotr Walentynowicz.

Od kilku dni mainstreamowe, antyrządowe media prowadzą intensywną kampanię przeciwko powtórnym ekshumacjom ofiar katastrofy smoleńskiej. Do nagonki tej odniósł się dzisiaj rano zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek. Wczoraj mówiono także o tym w programie „Koniec systemu” Doroty Kani, którego gośćmi byli Jacek Sasin, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz.

Autorka przypomniała, że krzyku i wścieklizny medialnej nie było, kiedy Prokuratura Wojskowa sama zarządziła ekshumacje m.in. ciała pani Anny Walentynowicz.

To prokuratorzy sami zadecydowali wówczas o ekshumacjach, bez względu na to, co my myśleliśmy. Często mówi się o tym, że to, co chcą zrobić prokuratorzy to „bezczeszczenie zwłok”. Proszę państwa, z bezczeszczeniem zwłok mieliśmy do czynienia w Rosji. To tam, w Rosji, ci ludzie, którzy prowadzili czynności, wkładali rękawiczki chirurgiczne w różne części ciała naszych bliskich, to oni gasili niedopałki papierosów w ciałach naszych bliskich. Te ciała potem zaszywali wraz z gałęziami, z niedopałkami papierosów. Teraz, po tych ekshumacjach, ciała naszych bliskich zostały obmyte i oczyszczone z tego barbarzyństwa, którego dopuścili się Rosjanie

– zauważył wnuk pani Anny Walentynowicz.

Przypomnijmy, prokuratorzy badający przyczyny katastrofy smoleńskiej uznali, że konieczne będą ekshumacje szczątków ofiar. Ich zdaniem jest to decyzja niezbędna jest dla właściwego prowadzenia śledztwa. 

Czytaj więcej: Ekshumacje są konieczne - przez zaniechania i kłamstwa ministrów Tuska

Jako pierwsze ekshumowane zostaną ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej. Śledczy zaplanowali te czynności na noc z 13 na 14 listopada. Ciała zostaną przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Później powrócą na Wawel. Ponowny pogrzeb tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem nie będzie miał jednak oficjalnego charakteru.

Więcej: Ciała pary prezydenckiej będą ekshumowane jako pierwsze. Znane są szczegóły działań śledczych

Program Koniec sytemu - w każdy wtorek o 21.30 w Telewizji Republika:

 Źródło: niezależna.pl. Telewizja Republika

 

#Anna Walentynowicz #Piotr Walentynowicz #Smoleńsk

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo