- Zwycięstwo Trumpa to kolejny element konserwatywnej rewolucji - podkreśla Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", ale zaznacza, że przyjdzie czas na realizację obietnic wyborczych. Ze szczególną uwagą śledzona będzie zwłaszcza polityka zagraniczna prowadzona przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Miejmy nadzieję, że Polska będzie szczególnie chroniona i broniona - podkreślił Sakiewicz. 

Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Kandydat Republikanów pokonał Hillary Clinton reprezentującą obóz Demokratów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stany Zjednoczone wybrały Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich 2016

W pierwszym wystąpieniu prezydent-elekt zapewniał, że Stany Zjednoczone będą współpracowały ze wszystkimi krajami, które takiej współpracy będą chciały.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent-elekt Donald Trump: "będziemy współpracować ze wszystkimi"

O komentarz do wyboru Amerykanów poprosiliśmy Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej".

- Zwycięstwo Donalda Trumpa to kolejny element konserwatywnej rewolucji, która obecna jest w Unii Europejskiej, a teraz dotarła do Stanów Zjednoczonych - podkreślił. - Zwycięstwo Victora Orbana, Jarosława Kaczyńskiego, bunt przeciwko Unii objawiający się Brexitem, a teraz wygrana Trumpa.

- To pokazuje, że ludzie nie chcą jednostronnej polityki, eksperymentów liberalno-lewicowych, chcą żyć normalnie - tłumaczył.

- Inna sprawa, co zrobi Donald Trump w polityce międzynarodowej. To wielka niewiadoma. Miejmy nadzieję, że spełni obietnice, a Polska będzie szczególnie chroniona i broniona. A także zniesie wizy dla Polaków.