Sakiewicz po wygranej Trumpa. Co prezydent USA zrobi dla Polski?

  

- Zwycięstwo Trumpa to kolejny element konserwatywnej rewolucji - podkreśla Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", ale zaznacza, że przyjdzie czas na realizację obietnic wyborczych. Ze szczególną uwagą śledzona będzie zwłaszcza polityka zagraniczna prowadzona przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Miejmy nadzieję, że Polska będzie szczególnie chroniona i broniona - podkreślił Sakiewicz. 

Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Kandydat Republikanów pokonał Hillary Clinton reprezentującą obóz Demokratów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stany Zjednoczone wybrały Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich 2016

W pierwszym wystąpieniu prezydent-elekt zapewniał, że Stany Zjednoczone będą współpracowały ze wszystkimi krajami, które takiej współpracy będą chciały.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent-elekt Donald Trump: "będziemy współpracować ze wszystkimi"

O komentarz do wyboru Amerykanów poprosiliśmy Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej".

- Zwycięstwo Donalda Trumpa to kolejny element konserwatywnej rewolucji, która obecna jest w Unii Europejskiej, a teraz dotarła do Stanów Zjednoczonych - podkreślił. - Zwycięstwo Victora Orbana, Jarosława Kaczyńskiego, bunt przeciwko Unii objawiający się Brexitem, a teraz wygrana Trumpa.

- To pokazuje, że ludzie nie chcą jednostronnej polityki, eksperymentów liberalno-lewicowych, chcą żyć normalnie - tłumaczył.

- Inna sprawa, co zrobi Donald Trump w polityce międzynarodowej. To wielka niewiadoma. Miejmy nadzieję, że spełni obietnice, a Polska będzie szczególnie chroniona i broniona. A także zniesie wizy dla Polaków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kidawa-Błońska chce ratować Polaków przed... Dudą. „Ludzie mają taką nadzieję”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska nadal jeszcze nie została zatwierdzona jako kandydatka Platformy w wyborach prezydenckich, ale cały czas aktywnie wysyła komentarze pod adresem obecnego polskiego lidera. -Ludzie mają nadzieję, wierzą w to, że zmienimy głównego mieszkańca Pałacu Prezydenckiego, że będzie nowy prezydent, który będzie ich prezydentem, prezydentem wszystkich Polaków - stwierdziła patetycznie podczas dzisiejszego spotkania z wyborcami PO.

Dzisiaj Kidawa-Błońska, kandydująca - obok prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka - w prawyborach prezydenckich w PO oraz lider Platformy Grzegorz Schetyna przyjechali do Lublina na spotkanie Klubu Obywatelskiego.

- Obiecałam, że objadę wszystkie 16 regionów i do środy to się stanie

– powiedziała Kidawa-Błońska podczas konferencji prasowej przed spotkaniem. Zaznaczyła, że we wtorek odwiedzi jeszcze Łódź i Opole.

- Te spotkania z ludźmi Platformy, sympatykami Platformy i ludźmi, których spotykam w tych wszystkich miejscowościach są bardzo budujące. Ludzie mają nadzieję, wierzą, że zmienimy głównego mieszkańca Pałacu Prezydenckiego, że będzie nowy prezydent, który będzie ich prezydentem, prezydentem wszystkich Polaków

– powiedziała Kidawa-Błońska.

[polecam:https://niezalezna.pl/301117-a-wiec-wojna-przedwyborcze-rozgrywki-w-po-czy-schetyna-chce-oslabic-kidawe-blonska]

Schetyna podkreślał, że Kidawa-Błońska prowadzi aktywną wewnętrzną kampanię wyborczą, która zakończy się w najbliższą sobotę, 14 grudnia konwencją PO i decyzją delegatów ws osoby, która z poparciem partii wystartuje w wyborach prezydenckich. "Wybierzemy kandydatkę, kandydata PO w wyborach prezydenckich" – powiedział Schetyna.

[polecam:https://niezalezna.pl/301032-kidawa-blonska-az-tak-zadowolona-z-debaty-wicemarszalek-sejmu-odmowila-komentarza]

Powiedział, że dla PO 14 grudnia to ważna data.

- To taka cezura kończąca ten rok, ale rozpoczynająca już prawdziwą promocję osoby, która będzie reprezentować PO, a w co głęboko wierzę, także Koalicję Obywatelską, bo będziemy z partnerami koalicyjnymi rozmawiać także później o akceptacji naszej kandydatury

- zapowiedział Schetyna.

[polecam:https://niezalezna.pl/301139-byla-europoslanka-po-znudzona-debata-kidawa-blonska-jaskowiak-prawde-mowiac-nie-porywala]

Następnie, w styczniu – zaznaczył – odbędą się wewnętrzne wybory przewodniczącego PO.

- Później - luty, marzec, kwiecień, to już będzie bardzo intensywna kampania wyborcza w kampanii prezydenckiej

– podkreślił Schetyna. Zaznaczył przy tym, że promocja osoby, która wskazana zostanie na konwencji 14 grudnia, rozpocznie się jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl