​Dla Polski lepszy Trump czy Clinton? Premier Szydło o wyniku wyborów w USA

  

Szefowa polskiego rządu w czasie konferencji prasowej odniosła się do odbywających się dziś w USA wyborów prezydenckich. Jak powiedziała Beata Szydło, na ich wynik czeka z zainteresowaniem i ciekawością. Podkreśliła też, że Stany Zjednoczone są dla Polski ważnym sojusznikiem.

Premier Beata Szydło w czasie spotkania z dziennikarzami skomentowała trwające w USA wybory prezydenckie. Zaznaczyła, że jak i inni Polacy z ciekawością przygląda się zmaganiom kandydatów na najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych.

Oczywiście chyba tak jak wszyscy w Polsce, w tej chwili z zainteresowaniem i ciekawością czekam na wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych. Natomiast kto będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych, zobaczymy – wyboru dokonają Amerykanie, Ameryka wybierze swojego prezydenta 

– powiedziała premier Szydło.

Dla Polski Ameryka jest ważnym sojusznikiem. Bez względu na to, kto zostanie prezydentem, na pewno tym sojusznikiem pozostanie 

– podkreśliła szefowa polskiego rządu.

W dzisiejszych wyborach wyłoniony zostanie 45. prezydent Stanów Zjednoczonych. O najwyższy urząd w USA walczą liberalna kandydatka Demokratów i była sekretarz stanu, multimilionerka Hillary Clinton, oraz kandydat Republikanów Donald Trump, amerykański przedsiębiorca i polityk, miliarder, właściciel licznych nieruchomości komercyjnych w USA, założyciel oraz CEO Trump Organization. To pierwsze w historii USA wybory prezydenckie, gdzie o fotel prezydenta – jako kandydatka jednej z dwóch głównych sił politycznych w USA – ubiega się kobieta.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvpparlament.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podziękowania od Bodnara, a na nich... logo „Konstytucja”. Wdzięczność czy polityka?

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; twitter.com

  

Spotkanie adwokatów w biurze Adama Bodnara, specjalne podziękowania, a na nich... symbol "Konstytucja" wykorzystywany często do podgrzewania sporu politycznego. Tak wyglądały uroczystości z okazji Dnia Praw Człowieka u Rzecznika Praw Obywatelskich. W mediach społecznościowych zapanowało oburzenie. -„Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu” - brzmi jeden z wpisów.

Z okazji Dnia Praw Człowieka w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich zostało zorganizowane spotkanie adwokatów, na którym wręczano specjalne podziękowania:

"Podziękowanie rzecznika praw obywatelskich dla adwokata/adwokatki (tu pada imię i nazwisko) za konsekwentne zaangażowanie i wspieranie obywateli w działaniach na rzecz ochrony praw człowieka"

- napisano w treści. Wyróżnienie jest podpisane przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Na Twitterze pochwaliły się nim dwie osoby.

Nie byłoby nic dziwnego w tym podziękowaniu, gdyby nie logo, jakie zostało na nim zamieszczone. To... "Konstytucja", wykorzystywana często przez polityków opozycji. Były prezydent Lech Wałęsa ten wzór ma nawet na każdej noszonej przez siebie koszulce. Symbol graficzny (nie samo słowo) postrzegany jest jednoznacznie, jako kojarzący się z polityką. Podziękowanie od Bodnara, którym chwalono się w sieci, wywołało falę oburzenia. Nic dziwnego, że zaczęły się pojawiać głosy takie jak ten:

- Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl