25-letni mieszkaniec Chrzanowa został zatrzymany w związku z posiadaniem narkotyków. Niestety w polskim społeczeństwie takie zatrzymania nie są przypadkami odosobnionymi. Jednak sposób w jaki „wpadł” mężczyzna pozostawia wiele do życzenia. Podczas kontroli podał policjantowi dowód osobisty z resztkami amfetaminy.
 
W nocy z 5 na 6 listopada 2016 roku w Chełmku policjanci patrolujący teren przy ulicy Brzozowej spostrzegli, że w jednym z  zaparkowanych samochodów było dwóch mężczyzn.

Funkcjonariusze  chcąc ich wylegitymować,  podeszli do  volkswagena i poprosili mężczyzn o dokumenty tożsamości. Okazało się, że zarówno 25 – letni kierowca,  jak i jego o 2 lata starszy znajomy byli mieszkańcami Chrzanowa.
 
Podczas sprawdzania ich dowodów osobistych, uwagę policjantów przykuła śladowa ilość białego proszku na powierzchni dokumentu należącego do młodszego z mężczyzn. W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków, funkcjonariusze dokonali przeszukania. Znaleźli papierowe zawiniątko z białą substancją w środku. Tester narkotykowy potwierdził, że jest to amfetamina.
 
25-latek został zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.