Pierwsze przesłuchanie ws. Amber Gold. Prokurator nie przyszła, nie okazała zwolnienia lekarskiego

  

Komisja śledcza ds. Amber Gold przedstawiła w październiku listę osób, które mają zostać przesłuchane do stycznia 2017 roku. Jako pierwsza – na 8 listopada – została wezwana prokurator-referent Barbara Kijanko. To ona prowadziła sprawy w pierwszej fazie postępowania po zawiadomieniu Komisji Nadzoru Finansowego.
 
Prokurator jednak od czerwca przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dziś nie pojawiła się na przesłuchaniu, nie przedstawiła zwolnienia lekarskiego.
 

Wezwanie na komisję odebrała 25 października. W piątek 4 listopada pełnomocnik Kijanko przesłał do sekretariatu komisji śledczej ds. Amber Gold samą informację o jej nieobecności.

Komisja podjęła uchwałę wzywającą do okazania kserokopii zwolnienia lekarskiego oraz wystąpiła do Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie, by biegły zweryfikował stan Barbary Kijanko i ocenił, czy może ona zeznawać przed komisją śledczą.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sycylia i USA: wielka antymafijna operacja

/ QuinceMedia

  

18 osób aresztowano w Palermo na Sycylii i jedną w Nowym Jorku podczas wspólnej operacji włoskiej policji i FBI przeciwko cosa nostrze. To wynik śledztwa pod kryptonimem "New Connection", które ukazało mocne związki między gangami mafii w obu miastach.

W operacji po obu stronach Atlantyku uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy - podały włoskie media.

Akcja wymierzona była w sycylijską mafię z Palermo i gangi nowojorskie, zwłaszcza w potężną rodzinę Gambino.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty przynależności do organizacji przestępczej o charakterze mafijnym, wymuszeń, powiązań z mafią, prania brudnych pieniędzy.

Wśród zatrzymanych jest burmistrz miejscowości Torretta Salvatore Gambino, który według śledczych był "do dyspozycji" mafijnego klanu.

Rozbity w wyniku operacji sycylijski gang z dzielnicy Passo di Rigano w Palermo kontrolował tam wszelką działalność gospodarczą, taką jak dostawy żywności, handel hurtowy, salony gry i hazard w sieci. Od każdej z tych aktywności pobierano haracz.

Wielka operacja przeciwko cosa nostrze została przeprowadzona na dwa dni przed 27. rocznicą zamachu na sędziego śledczego Paolo Borselino, zamordowanego w Palermo na zlecenie sycylijskiej mafii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl