Międzynarodowe porozumienie ws. Via Carpatia

  

W poniedziałek w obecności premier Beaty Szydło samorządowcy z Polski, Słowacji i Węgier podpisali porozumienie w sprawie współpracy na rzecz Via Carpatii – planowanej międzynarodowej trasy relacji „północ-południe” łączącej Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji.

W sobotę mogłam uczestniczyć w spotkaniu premierów w Rydze. Rozmawialiśmy o współpracy, o szansach, o możliwościach. Jedną z tych szans, które wskazałam i pokazałam, była właśnie Via Carpatia. Europa Środkowo-Wschodnia zdaje sobie sprawę z tego, że teraz jest jej czas. To czas na to, żebyśmy wykorzystali naszą szansę i właśnie ten szlak doskonale wpisuje się w te szanse, które otwierają się przed naszym regionem
– powiedziała premier Szydło w Łańcucie, na konferencji „10 lat Deklaracji Łańcuckiej – Via Carpatia dziś, wyzwania na przyszłość”.
 

Dla mojego rządu, rządu PiS rozwój Polski wschodniej, projekty, które mają być tutaj realizowane, na ścianie wschodniej, są niezwykle ważne, są priorytetem. Zdajemy sobie sprawę z tego, żeby mówić o odpowiedzialnym rozwoju, a przecież to ten najważniejszy program gospodarczy PiS, musimy ten odpowiedzialny rozwój rozumieć jako rozwój zrównoważony, dający równe szanse wszystkim regionom, w tym również regionom, które do tej pory miały najmniej szans. Tym regionom, które nie były dostrzegane

– dodała.

Jestem przekonany, że droga Via Carpatia powstanie. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczyniają

– powiedział Tomasz Poręba autor raportu o tym projekcie, który został już przegłosowany w PE.
 

Projekty takie jak ten dają mieszkańcom nowe możliwości. Lepiej rozwinięta Europa wschodnia to Europa bezpieczniejsza. W ostatnich latach brakowało woli politycznej, aby budować Via Carpatia. Dzisiaj ta wola jest

– dodał.
 
Minister Andrzej Adamczyk stwierdził, że wierzy, że Via Carpatia będzie sukcesem wszystkich Polaków.
 

Dzięki posłowi do PE Tomaszowi Porebie zmieniło się postrzeganie projektu Via Carpatia na arenie Unii Europejskiej. Via Carptia jest projektem, z którego będą korzystały także państwa spoza UE. Jest to jeden z najważniejszych projektów komunikacyjnych dla Polski i Europy

– mówił minister Infrastruktury i Budownictwa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kokaina w skrzyniach z bananami

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Blisko 76 kg kokainy o wartości około 5 mln lewów (2,5 mln euro) odkryła bułgarska policja w dużej partii bananów z Ekwadoru. Kontenery z podejrzanym ładunkiem przybyły do portu w Burgas pod koniec lipca i miały trafić do magazynu owoców i warzyw.

Statek handlowy przybył do portu Burgas z Ekwadoru, po drodze zatrzymywał się we Włoszech. Na jego pokładzie było 19 kontenerów z bananami, ułożonych w 20 tys. kartonowych pudeł.

Narkotyki znaleziono w czterech z nich przed transportem do magazynów. Wcześniej 3 tys. pudeł przetransportowano do Rumunii. Nie wiadomo, czy w nich były tylko banany.

Przedstawiciel policji w Burgas poinformował, że obecnie trwa kontrola wszystkich czterech krajowych magazynów należących do importera.

Według prokuratury szacunkowa wartość przejętej kokainy wynosi 5 mln lewów, ale po podzieleniu na mniejsze dawki w celu sprzedaży na ulicy wartość byłaby o wiele wyższa. W sprawie prowadzone jest dochodzenie, ale dotąd nie ma zatrzymanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl