Chiny uruchamiają fundusz inwestycyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej

Chiny utworzyły fundusz inwestycyjny o wartości 10 mld euro na finansowanie projektów w Europie Środkowej i Wschodniej – poinformował Industrial and Commercial Bank of China w oświadczeniu wyd

Pablo Tupin-Noriega/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en
Chiny utworzyły fundusz inwestycyjny o wartości 10 mld euro na finansowanie projektów w Europie Środkowej i Wschodniej – poinformował Industrial and Commercial Bank of China w oświadczeniu wydanym w niedzielę.

Fundusz Chiny-Europa Środkowo-Wschodnia będzie prowadzony przez chińską firmę CEE Financial Holdings Ltd., spółkę utworzoną przez bank na początku tego roku.

Firma została oficjalnie uruchomiona przez premiera Chińskiej Republiki Ludowej Li Keqiang podczas wizyty w Rydze w sobotę, gdzie odbył się szczyt liderów z 16 krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Chin.

Fundusz chce podnieść finansowanie projektów w sektorach takich jak infrastruktura, produkcji wysokich technologii czy dóbr konsumenckich.

Fundusz będzie wspierany przez chiński rząd, ale będzie działać na zasadach biznesowych - poinformował Commercial Bank of China.

Europa Środkowo-Wschodnia jest częścią nowego "Jedwabnego Szlaku", który Pekin ma nadzieję wykorzystać jako nowy korytarz transportowy dla swoich firm.

 

 


Źródło: reuters.com/

#Jedwabny szlak

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo