Krwiodawcy z Cracovii

  

Od wielu już lat stowarzyszenia kibiców organizują akcje krwiodawstwa. Zazwyczaj przed meczami w oznaczonych ambulansach przy stadionach kibice oddają krew, która jest darem życia dla drugiego człowieka.

Po wypadku autokarowym kibiców Lechii w marcu 2013 r., w którym zginęło dwóch naszych braci, akcja krwiodawstwa w całej Polsce dla pozostałych poszkodowanych kibiców nabrała tak wielkiego rozmachu, że w wielu miejscach zabrakło miejsca na magazynowanie krwi. W ubiegłym roku po raz pierwszy zainicjowaliśmy też podobną akcję podczas Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. Może nie było wówczas spektakularnego wyniku, ale rozpoczęliśmy, mam nadzieję, stałą już praktykę podczas naszego kibicowskiego święta. Na 7 stycznia 2017 r. już został zamówiony ambulans ze stacji krwiodawstwa w Częstochowie.

Niezmordowanym animatorem krwiodawstwa wśród kibiców Cracovii Kraków jest Andrzej Tychoniak. Zorganizował mnóstwo akcji, wciąż ma wiele pomysłów, aby promować podobne inicjatywy w innych klubach. Dzielny człowiek. To Andrzej organizuje akcję podczas naszej pielgrzymki. Jest także jednym ze współorganizatorów derbowych meczów Cracovia–Wisła wśród krwiodawców z obu klubów. Inicjatywa jest dedykowana św. Janowi Pawłowi II, który, przypomnijmy, był kibicem Cracovii. Wszystkich gorąco zachęcam do kibicowania w tym dniu dobrym ludziom, którzy chcą dzielić się życiem z innymi. To inicjatywa, którą warto wyróżnić także z tego powodu, że łączy środowiska obu znamienitych klubów z Krakowa. A nie zawsze się tam dobrze dzieje, o czym wiedzą wszyscy rodzimi fani piłki nożnej.

Kolejną informacją, którą chciałbym się podzielić, jest akcja kibiców Lecha Poznań, którą od lat przeprowadzają 1 listopada na cmentarzach w całej Wielkopolsce. Chodzi o akcję renowacji grobów powstańców wielkopolskich. Wiele mogił udało się dzięki temu uratować od zniszczenia, a przede wszystkim od zapomnienia. W tym roku przygotowano specjalne tabliczki, które za zgodą rodzin były mocowane do cmentarnych pomników naszych bohaterów. Zbiórka pieniędzy też przyniosła wymierny efekt. Mimo niesprzyjającej pogody tegoroczna akcja prowadzona przez kilkuset kibiców Lecha Poznań na ponad 90 cmentarzach w Wielkopolsce pozwoliła zebrać ponad 162 tys. zł. Gratulujemy!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts