Ponad połowa obcokrajowców studiujących na polskich uczelniach pochodzi z Ukrainy. Społeczność ukraińska w Polsce rozwija się w niespotykanej dotychczas skali – podaje ukraiński portal bunews.com.ua.

Liczba zagranicznych studentów chcących studiować na polskich uczelniach rośnie z roku na rok i obejmuje obecnie przedstawicieli 157 krajów. 

Największa grupa pochodzi właśnie z Ukrainy i wynosi 30.589 osób, co stanowi 54 proc. ogólnej liczby studentów zagranicznych studiujących obecnie w kraju. Na kolejnym miejscu znaleźli się studenci z Białorusi, którzy stanowią 8 proc. ogólnej liczby zagranicznych studentów.

W 2006 roku łączna liczba zagranicznych studentów wynosiła nieco ponad 10.000 osób. W tym roku jest to już ponad 57.000 – co stanowi ponad 4 proc. wszystkich studentów studiujących na polskich uczelniach - podaje portal.

Najchętniej wybierane kierunki przez studentów zagranicznych w Polsce to zarządzanie (12,25 proc.), medycyna (11 proc.), stosunki międzynarodowe (8,81 proc.), turystyka i rekreacja (7,15 proc.) i ekonomia (6,24 proc.).