Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska poinformowała, że przyjęty przez Sejm projekt ustawy „Za życiem” trafi na prezydenckie biurko już w najbliższy poniedziałek.
 
Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl - posłowie zdecydowali o przyjęciu rządowego projektu ustawy „Za życiem”. Za projektem opowiedziało się 267 posłów, przeciw opowiedziało się 140 parlamentarzystów, a 21 wstrzymało się od głosu.

- Myślę że ustawa „Za życiem” trafi na biurko prezydenta w poniedziałek. Jak każdą ustawę, prezydent będzie ją analizował

– mówiła w „Śniadaniu politycznym Trójki” Małgorzata Sadurska.  

W trakcie burzliwej dyskusji w Sejmie poseł Paweł Szefernaker  z PiS zapowiadał, że ustawa „Za życiem” stanowi ramy prawne dla programu rządowego, który szczegółowo zostanie przedstawiony do końca roku.

- Czy prawdą jest, że najbardziej przeciwni i najbardziej dzisiaj krzyczą ci, którzy przez 8 lat nic w tej sprawie nie zrobili? Boli was to, że realizujemy obietnice, które złożyliśmy Polakom. Obiecaliśmy Polakom, że będziemy wprowadzać programy, które będą przywracać godność tym grupom społecznym, które elita III RP wykluczyła. Rząd PiS wprowadził program 500+, zwiększył płacę minimalną, minimalną emeryturę, wprowadziliśmy minimalną stawkę godzinową. Miesiąc temu premier zapowiedziała stworzenie ustawy „Za życiem”, która stanowi ramy prawne dla programu, który szczegółowo będzie przedstawiony do końca roku. Mamy świadomość, że to początek i dobry kierunek na lata. Jeżeli proponowane zmiany nie są wystarczające, to wynika to tylko i wyłącznie z tego, że przez lata waszych rządów wykluczaliście grupy społeczne i gardziliście kolejnymi grupami społecznymi. Dobra zmiana polega na tym, że władza zajęła się realnymi problemami obywateli i tej dobrej zmiany nie zakrzyczycie

– mówił w Sejmie Szefernaker.