W listopadzie zwiedzisz rezydencje królewskie za darmo

  

Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przez cały listopad bezpłatnie udostępniają zbiory zwiedzającym. Ruszyła piąta edycja akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”.

Inicjatywa, która jest częścią programu Kultura Dostępna, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywa się po raz piąty. Dla gości przygotowano dodatkowe atrakcje: nocne zwiedzanie, warsztaty, koncerty i 700 lekcji muzealnych.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - barokowa rezydencja budowana dla króla Jana III, pełna cennych dzieł sztuki i pamiątek po mieszkańcach pałacu, oferuje m.in. weekendowe oprowadzanie w każdą sobotę i niedzielę listopada, warsztaty muzyczno-taneczne czy warsztaty kulinarne. Łazienki Królewskie w ramach akcji Muzeum oferuje m.in. Salony Poezji i warsztaty fotograficzne dla dzieci, liczne koncerty, w tym II Międzynarodowy Festiwal im. I. J. Paderewskiego i Festiwal De Musica i 200 bezpłatnych lekcji muzealnych dotyczących królewskich kolekcji Stanisława Augusta.

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza m.in. na weekendowe warsztaty rodzinne oraz na „Godzinę ze sztuką” - czyli nietypowe poznanie zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie uwzględniające pytania oraz rozmowę o najcenniejszych i najbardziej interesujących obiektach. Zamek Królewski na Wawelu udostępnia wystawy: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Wawel Zaginiony oraz Gobeliny Ogińskich ze Słonimia. Można także zaobaczyć jeden z cenniejszych obrazów w świecie - Damę z gronostajem Leonarda da Vinci.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ściganie Stefana Michnika ma sens? O tym w programie "Koniec Systemu"

  

Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens. Dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu” poświęcony będzie kolejnemu wnioskowi o ekstradycję Stefana Michnika. Godz. 21.30, Telewizja Republika!

Instytut Pamięci Narodowej skierował kolejny wniosek o ekstradycję Stefana Michnika, stalinowskiego sędziego, człowieka, który był obecny przy wykonywaniu wyroków śmierć, który skazywał niewinnych, polskich patriotów na śmierć.

Właśnie o tym będzie dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu”, w którym Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens.

Dzisiaj, godz. 21.30, Telewizja Republika!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, republika.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl