Ekspresowe połączenie Koszalina z Wielkopolską

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał decyzję o kontynuacji prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej S11 Koszalin-Szczecinek na odcinku Koszalin-Bobolice – po

JDavid; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał decyzję o kontynuacji prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej S11 Koszalin-Szczecinek na odcinku Koszalin-Bobolice – podał resort infrastruktury.

- Chcę potwierdzić, że będziemy konsekwentnie dążyć do realizacji kluczowych dla województwa zachodniopomorskiego inwestycji infrastrukturalnych, w tym ekspresowego połączenia Koszalina z Wielkopolską – podkreślił wiceminister.

Budowa drogi S11 na odcinku węzeł Koszalin Zachód (bez węzła) - węzeł Bobolice o długości 47,7 km została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

Zadanie to ma być realizowane w systemie Projektuj i Buduj. Wartość kosztorysowa inwestycji to 1,2 mld zł. Ogłoszenie przetargu jest planowane na 2018 r., a budowa powinna rozpocząć się w 2020 r.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Wielkopolska #Koszalin

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo