Kto podpisał CETA

  

Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu z Kanadą. Już wydawało się, że wobec problemów wewnątrz samej Unii (Brexit, kryzys tożsamości i przywództwa, trudna sytuacja gospodarcza Południa, kryzysy migracyjne i zagrożenie terroryzmem) oraz niechęci społeczeństw do szerszego otwarcia rynków na Kanadę i USA (CETA postrzega się jako wstęp do podpisania umowy TTIP o wolnym handlu między UE i USA) dokument trafi do szuflady. Zwłaszcza że problematycznych obszarów jest wiele. Warto jednak pamiętać, że stroną umowy jest UE. A czym jest dziś Unia? Wychodzi z niej Wielka Brytania, a w tym samym czasie do Europy wchodzą USA i Kanada – absurd. To wszystko nie trzyma się kupy. Stąd trudno wyobrazić sobie ratyfikację tej umowy przez wszystkie parlamenty krajów unijnych. Z drugiej jednak strony podpisania CETA też mało kto się spodziewał.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts