Kreml zwiększa swoją obecność na Bliskim Wschodzie

Rosyjska lotniskowa grupa uderzeniowa, której trzon stanowi lotniskowiec Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow wpłynęła niedawno na wschodnią część Morza Śródziemnego i przygotowuje się d

flickr.com
Rosyjska lotniskowa grupa uderzeniowa, której trzon stanowi lotniskowiec Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow wpłynęła niedawno na wschodnią część Morza Śródziemnego i przygotowuje się do operacji w Syrii – informują rosyjskie media.

Wraz z lotniskowcem Kuzniecowem do Syrii przybyły krążownik rakietowy z napędem atomowym Piotr Wielki oraz dwa niszczyciele rakietowe niszczyciele rakietowe projektu 1155. Dla lotniskowca ma być to pierwszy sprawdzian w warunkach wojennych. Na pokładzie Kuzniecowa obecnie jest 15 samolotów myśliwsko-bombowych Su-33 i myśliwców MiG-29K/KUB oraz helikopterów 10 Ka-52K, Ka-27 i Ka-31. Głównym celem lotniskowej grupy uderzeniowej będzie zapewnienie wsparcia z powietrza siłom reżimu Baszara Al-Asada oraz osłona bazy rosyjskiej w Syrii. Wysłanie lotniskowców nad Morze Śródziemne należy również odczytywać jako pokaz projekcji siły w wykonaniu Rosji.
 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Rosja #Bliski Wschód #lotniskowiec

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo