Cena życia

  

Zagrzmiało w internecie: „PiS przekupuje kobiety! Chcą płacić 4 tys. zł, by rodziły upośledzone dzieci”. Brzmi strasznie, prawda? Tyle że, jak zazwyczaj bywa, nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością.

O co chodzi? O pomysł, by kobiety, które są w ciąży i wiedzą, że urodzą niepełnosprawne dziecko, nie decydowały się na dopuszczalną w takich wypadkach aborcję. Rząd słusznie pomyślał, że śmierć niewinnego dziecka nie jest rozwiązaniem, i proponuje pomoc finansową. Tym samym naruszona zostaje obowiązująca (choć niepisana) zasada, że kobiety stawia się przed wyborem – usuń albo twoje życie będzie pasmem udręk, w których nikt ci nie pomoże. Polki i Polacy zyskują realne wsparcie, które może odwieść ich od tragicznej decyzji o zabiciu dziecka. To bardzo dobra zmiana. Wypada do niej dodać także postulat posła PiS‑u Piotra Uścińskiego, by wsparciem objąć też matki, które zdecydują się urodzić dziecko z gwałtu. Tak, państwo ma obowiązek zadbać o ofiary. A w wypadku ciąży z gwałtu jest ich zawsze więcej niż jedna. Pozostaje mieć także nadzieję, że to nie koniec zmian. Psycholog, lekarze, pomoc społeczna i socjalna – to wszystko kosztuje. Ale życie jest warte więcej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts