Projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin „Za życiem” trafił do Sejmu. Ustawa zakłada m.in., że po urodzeniu dziecka z upośledzeniem lub nieuleczalną chorobą przyznawane będzie jednorazowe świadczenie w wysokości czterech tysięcy złotych. – Daliśmy słowo, że pomożemy tym wszystkim rodzinom, tym wszystkim kobietom, które są w tak zwanej trudnej ciąży – mówiła przed kilkoma dniami premier Beata Szydło. 

Projekt ustawy zapowiedział na początku października premier Beata Szydło. Program ma wspierać rodziny w trudnej sytuacji, m.in. wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami. Ma obejmować wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, prenatalną, a także z opieką nad dzieckiem. 

Daliśmy słowo, że pomożemy tym wszystkim rodzinom, tym wszystkim kobietom, które są w tak zwanej trudnej ciąży. Państwo musi pomagać, państwo musi wspierać i stać po stronie tych wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. To jest kompleksowy program wsparcia. Począwszy od opieki medycznej poprzez psychologiczną, przez ośrodki, centra koordynacyjno-opiekuńczo-wychowawcze. Ta ustawa, to pierwszy krok 

– mówiła szefowa rządu. 

Jak zaznaczała premier, państwo musi wspierać rodziny i zawsze stać po stronie obywateli, szczególnie tych, którzy potrzebują pomocy najbardziej.

Ten program, program wsparcia, program „Za życiem”, jest takim programem. Jestem przekonana i wierzę w to głęboko, że „Za życiem” nie tylko będzie pomagać. Ale, że wszyscy za życiem staniemy 

– podkreślała premier Beata Szydło. 

Projekt, który trafił do Sejmu w środę, został skierowany do opinii Biura Legislacyjnego. W czwartek ma się nim zająć sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.

Tu można zapoznać się z projektem: Ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin „Za życiem”