Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali mężczyznę, który usiłował wjechać do Polski posługując się paszportem i włoską kartą pobytu stwierdzające tożsamość innej osoby.

Podróż 48-letniego obywatela Wybrzeża Kości Słoniowej zakończyła się w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Mężczyzna po przylocie z Rzymu próbował oszukać funkcjonariuszy SG przedstawiając do kontroli cudzy paszport wraz z włoską kartą pobytu, należącą do innego obywatela Wybrzeża Kości Słoniowej. 

Funkcjonariusze stwierdzili, że wizerunek osoby przedstawiony w dokumencie różnił się od wyglądu kontrolowanego obcokrajowca. Nie zgadzał się również rzeczywisty wzrost i wiek podróżnego z danymi widniejącymi w dokumencie. Ponadto deklarowany cel oraz warunki pobytu mężczyzny w Polsce wzbudziły wiele wątpliwości funkcjonariuszy. 

W związku z tym na podstawie art. 275 § 1 kk. (posługiwanie się dokumentem innej osoby) obywatel Wybrzeża Kości Słoniowej został zatrzymany i umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Lesznowoli.