Skandaliczny wyrok skazujący gwałcicieli nastolatki jedynie na "zawiasy" został uchylony. Sąd Apelacyjny w Katowicach wysłał dwóch mężczyzn do więzienia. Wśród nich jest Michał O., syn byłego wojewody i ważnego działacza PSL.

O sprawie budzącej oburzenie informowaliśmy w kwietniu tego roku.

"Syn prominentnego działacza PSL, byłego wicewojewody i wicemarszałka śląskiego usłyszał wyrok w sprawie udziału w gwałcie zbiorowym. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej zdecydował się wymierzyć wszystkim oskarżonym jedynie kary w zawieszeniu. Po fali oburzenia w internecie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nakazał prokuratorowi krajowemu Zbigniewowi Świeczkowskiemu zaskarżenie wyroku".

CZYTAJ WIĘCEJ: "Zawiasy" za gwałt zbiorowy. Wśród skazanych syn polityka PSL. Ziobro interweniuje

Dzisiaj skandalicznym orzeczeniem zajął się Sąd Apelacyjny w Katowicach. I zmienił je - także zaostrzając karę dla dwóch gwałcicieli.

"3 lata i 5 miesięcy bez zawieszenia dla Arkadiusza P. i 3 lata dla Michała O. – to prawomocne już wyroki dla oskarżonych o dokonanie zbiorowego gwałtu na 16-latce w Pietrzykowicach. Sprawy pozostałej czwórki oskarżonych została przekazana do ponownego rozpatrzenia" - podaje tvp.info

Do dramatycznych wydarzeń doszło 21 grudnia 2013 roku - po imprezie w jednym z barów w Żywcu grupa sześciu młodych mężczyzn i 16-letnia dziewczyna postanowili po opuszczeniu lokalu udać się do leżących niedaleko Pietrzykowic, do domu jednego z uczestników imprezy. Z ustaleń śledczych wynika, że to właśnie tam doszło do zbiorowego gwałtu na nastolatce, którą rano posiniaczoną odwieziono na pobliski przystanek autobusowy.