Zatrzymany w sprawie pobicia 4-miesięcznej córki

  

W piątek 28 października wieczorem policjanci z Bydgoszczy otrzymali zgłoszenie od pogotowia, że do szpitala trafiła czteromiesięczna dziewczynka z obrażeniami. Jak wynikało z informacji przekazanych przez rodziców, dziecko miało zostać uderzona kubkiem, przez swoją 2-letnią siostrę, wieczorem dzień wcześniej. Okazało się, że przebieg zdarzeń był zupełnie inny. Dziś mundurowi doprowadzili do prokuratury 23-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała swojej córki. 

W sprawie tej policjanci powołali biegłego z dziedziny medycyny po to, by określić, czy obrażenia u dziecka mogły powstać w okolicznościach wskazanych przez rodziców. Opinia biegłego była w tej sprawie kluczowa.

W niedzielę przed południem funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 23-letniego ojca dziewczynki. Mężczyzna składał wyjaśnienia. Po południu w niedzielę policjanci zdecydowali o przedstawieniu zarzutów uszkodzenia ciała dziecka oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Dziś przesłuchiwani byli świadkowie. 23-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Mundurowi złożyli wniosek o aresztowanie mężczyzny. 

Dziś jeszcze materiały w tej sprawie miały także trafić do sądu rodzinnego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: policja.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Połączenie sprawy KRS z podobną sprawą z Niemiec? Nie, na to TSUE nie pozwala!

TSUE / flickr.com/Cedric/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odmówił połączenia sprawy dotyczącej niezależności sędziów i KRS z podobną sprawą z Niemiec - wynika z dokumentów, do których w tej sprawie dotarła Polska Agencja Prasowa.

Polska złożyła wniosek w tej sprawie do Luksemburga na początku sierpnia wskazując, że niemieckie pytanie dotyczy tej samej kwestii, co pytania prawne polskich sędziów, a Trybunał powinien udzielić na nie jednej, spójnej odpowiedzi. Polska argumentowała, że wszystkie kraje UE powinny być traktowane w taki sam sposób.

Niemiecki sąd z Wiesbaden zwrócił się do TSUE 1 kwietnia, by ten zdecydował, czy można go zakwalifikować jako niezawisły i bezstronny w rozumieniu unijnego traktatu (dokładnie art. 267), a także postanowień unijnej Karty praw podstawowych UE.

"Skoro w Niemczech minister sprawiedliwości powołuje i awansuje sędziów, to jest naruszany przepis Karty praw podstawowych o niezawisłości"

- wskazywał jeszcze w czerwcu przy okazji rozprawy w Luksemburgu pełnomocnik polskiego rządu, prof. Waldemar Gontarski.

Trybunał Sprawiedliwości UE - jak wynika z informacji PAP - odrzucił jednak tę prośbę.

"Prezes Trybunału postanowił nie przychylić się do państwa propozycji"

- czytamy w piśmie, w którym zapoznała się PAP. Argumentem jest to, że polskie pytania rozpoznawane są w trybie przyspieszonym i są na znacznie bardziej zaawansowanym etapie postępowania niż sprawa niemiecka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl