CETA podpisana!

  

Unia Europejska i Kanada podpisały umowę o wolnym handlu - CETA (ang. Comprehensive Economic and Trade Agreement), mającą na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego i stworzenia nowych miejsc pracy – podaje reuters.com

Umowa CETA zniesie prawie wszystkie cła w handlu między UE a Kanadą. Liberalizacji ulegnie handel usługami, a większość barier pozataryfowych będzie zlikwidowana. Umowa tworzy też ramy dla wzajemnego uznawania kwalifikacji zawodowych.

Trudeau podpisał traktat wraz z szefami instytucji UE, którzy powinni do końca tego roku usunąć większość opłat celnych.

To ważny dzień dla UE i Kanady. W umowie CETA ustalamy międzynarodowe standardy, które będą także respektowane przez innych w pozostałych negocjowanych porozumieniach

-powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.Umowa zacznie być stosowana tymczasowo w zakresie dotyczącym ceł od początku 2017 r. Po ratyfikacji przez parlamenty krajów UE, w życie wejdzie całość porozumienia, wraz z częścią inwestycyjną.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: in.reuters.com
Tagi

Wczytuję komentarze...


Pomorskie: 125 zakażonych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/lidianic/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W województwie pomorskim potwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował dziś pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny (PPWIS) Tomasz Augustyniak. W regionie na COVID-19 choruje łącznie 125 osób.

Badania wykazały obecność patogenu u trzech mieszkańców Gdańska - starszej kobiety oraz mężczyzny i kobiety w średnim wieku, a także trzech mieszkańców powiatu wejherowskiego - kobiet w starszym i średnim wieku oraz młodego mężczyzny. Wśród nowych zakażonych jest też starsza kobieta z powiatu gdańskiego i młody mężczyzna z powiatu kartuskiego. Ich stan zdrowia jest dobry.

"Wszystkie osoby, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem pozostawały wcześniej pod nadzorem epidemiologicznym lub były objęte kwarantanną"

- informuje PPWIS Tomasz Augustyniak.

W woj. pomorskim na COVID-19 choruje łącznie 125 osób. Do tej pory najwięcej zakażeń potwierdzono w Gdańsku – 45; w powiecie wejherowskim – 36; w Gdyni – 11; w powiecie gdańskim – 10; w powiecie kartuskim – 7; po cztery w powiecie tczewskim i puckim, w powiecie nowodworskim – 3; w Słupsku – 2 oraz po jednym w powiecie kwidzyńskim, słupskim i w Sopocie.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że koronawirusa w Polsce potwierdzono u 4201 osób, zmarło 98 pacjentów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts