Pentagon zwiększa swoją obecność w Afryce

  

Według doniesień amerykańskiego dziennika Washington Post Stany Zjednoczone sukcesywnie rozbudowują infrastrukturę wojskową w Afryce. Jednym z państw, które niedawno umożliwiło Amerykanom operowanie jest Tunezja.

Tunezja blisko współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi w zwalczaniu terroryzmu. Ze względu na to że Tunezja jest na pierwszym froncie walki z dżihadystami Biały Dom przeznaczył w tym roku 250 milionów dolarów na pomoc wojskową dla tego państwa. Ponadto pod koniec czerwca w Tunezji powstała baza, z której operują amerykańskie drony prowadzą misje szpiegowskie oraz kontrterrorystyczne nad terytorium pogrążonej w chaosie Libii. Ich zadaniem jest gromadzenie informacji, które wykorzystywane są do likwidowania komórek tzw. Państwa Islamskiego i innych terrorystycznych organizacji operujących w tamtym kraju przez drony i lotnictwo amerykańskie operujące z włoskich baz. Wpisuje się w to strategię Stanów Zjednoczonych, która zakłada walkę z terroryzmem u źródła. Stany Zjednoczone dysponują na Czarnym Lądzie kilkoma bazami i placówkami wojskowymi. Ich główna baza znajduje się w Dżibuti, korzystają również z posterunków w Nigrze, Etiopii, Sudanie Południowym, Burkina Faso, Mali czy też Kenii.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To była ciekawa dyskusja! Co dziewczynka powiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu?

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/Edyta Kazikowska

  

Jarosław Kaczyński gościł dziś na pikniku rodzinnym w Chełmie. Po przemówieniu prezes PiS rozmawiał z mieszkańcami. Wśród nich była dziewczynka, która zdradziła Kaczyńskiemu swoje marzenie. Chciałaby zostać chirurgiem i pracować w Polsce. "To bardzo ciężka praca" - odpowiedział prezes PiS z podziwem.

Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- apelował prezes PiS w swoim przemówieniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/280717-prezes-pis-na-pikniku-rodzinnym-w-chelmie-realizujemy-nowe-zapowiedzi-punkt-za-punktem

Jarosław Kaczyński odbył też liczne rozmowy z mieszkańcami Chełma. Była wśród nich również pewna dziewczynka, która zdradziła, jakie są jej plany na przyszłość.

Chcę być chirurgiem - powiedziała dziewczynka, zaznaczając, że chciałaby się rozwijać w Polsce.

To bardzo ciężka praca, ale jak chcesz, to wspaniale

- odpowiedział z podziwem prezes PiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl