​Po czynach go poznacie

  

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Ash Carter poinformował, że w lutym 2017 r. do Polski trafi brygada pancerna USA, najsilniej uzbrojona jednostka amerykańskiej armii – „jej pancerna pięść”. W kwietniu zaś pojawi się w Orzyszu wielonarodowy batalion NATO, który będzie wzmacniał tzw. przesmyk suwalski. Równocześnie polska armia zwiększa liczebność do docelowych 150 tys. Podniesiono uposażenia wojskowych, pojawiło się kilkudziesięciu nowych dowódców, trwają prace nad poprawą struktur dowodzenia. Powstaje nowy rodzaj wojsk, czyli Wojska Obrony Terytorialnej. Powołanie tej nowej struktury ma na celu uruchomienie zdolności obronnych społeczeństwa. To ledwie kilka przykładów efektywnej pracy ministra Antoniego Macierewicza i podległych mu struktur. Warto o tym pamiętać, gdy znów pójdzie w ruch machina medialna, która – jak ostatnio w związku z wypowiedzią o rzekomym przekazaniu przez Egipt okrętów Mistral Rosji – będzie przekonywała nas, że wypowiedzi i działania szefa MON-u mają mieć dramatycznie niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo Polski.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts