Schetyna dobił KOD

Lider PO Grzegorz Schetyna bez ogródek stwierdził dziś, że Komitet Obrony Demokracji nie ma przed sobą raczej świetlanej przyszłości.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Lider PO Grzegorz Schetyna bez ogródek stwierdził dziś, że Komitet Obrony Demokracji nie ma przed sobą raczej świetlanej przyszłości. Sam Schetyna przyznał, że formuła KOD już wygasa.

Schetyna tłumaczył na antenie Polsat News, że o pewnych relacjach między partiami opozycyjnymi trzeba mówić jasno.

- Nie atakuję nigdy ad personam, mówię o pewnych relacjach między partiami opozycyjnymi. Jestem bardzo cierpliwy i dużo jestem w stanie usłyszeć, wybaczyć. Wiem też, że między partami opozycyjnymi, między liderami muszą być otwarte rozmowy i relacje takie, które pozwolą być razem za 2, za 3 lata, kiedy będą wybory. Trzeba zbudować zaufanie. Trzeba być dojrzałym, doświadczonym i się uczyć tego – tłumaczył Schetyna.

W pewnym momencie lider Platformy Obywatelskiej stwierdził, że KOD musi szukać innej drogi.

- Formuła KOD-u w sposób naturalny wygasa i szuka innej. To widać po wielkości demonstracji. My się zawsze bardzo angażowaliśmy i będziemy wspierać te pomysły, ale ciągle w polityce trzeba szukać: nowych pomysłów, energii. 11 listopada będziemy razem. Trudno sobie wyobrazić, żeby największa partia opozycyjna powiedziała, że nie bierze w tym udziału – mówił Schetyna.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl,Polsat News

#KOD #Komitet Obrony Demokracji #Mateusz Kijowski #Marsz Niepodległości #11 listopada #PO #Grzegorz Schetyna

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo