Multikulti po niemiecku. Niszczą kościoły, a władze dotują budowę meczetów

Podczas gdy na Zachodzie kościoły zamieniane są w muzea i bary, Niemcy postanowili dać wyraz swojej tolerancji. Niemieckie miasto dotuje teraz budowę... meczetów .

Hasimsyah . / freeimages.com/license
Podczas gdy na Zachodzie kościoły zamieniane są w muzea i bary, Niemcy postanowili dać wyraz swojej tolerancji. Niemieckie miasto dotuje teraz budowę... meczetów . Jeszcze w ubiegłym roku nasz niemiecki korespondent Waldemar Maszewski donosił, że w Hamburgu jeden z kościołów jest właśnie zmieniany w meczet. Z kolei teraz władze Monheim poszły o krok dalej i zaoferowały muzułmanom specjalną dotację.

Waldemar Maszewski donosił przed rokiem, że w Hamburgu jeden z kościołów jest właśnie zmieniany w meczet.

CZYTAJ WIĘCEJ: Imigranci: bójki, kradzieże, kościół zamieniony w meczet - NASZA RELACJA z Hamburga

Tymczasem z informacji „Deutsche Welle” wynika, że władze miasta Monheim zaoferowały muzułmanom aż 845 tys. euro dofinansowania na budowę meczetów. Uchwała, na mocy której władze miasta zaangażują się w budowę meczetu już wywołała falę oburzenia i protestów, nawet wśród samych Niemców.

Jak relacjonuje „Deustche Welle” na walne zebranie mieszkańców w tej sprawie stawiło się prawie 900 osób. SPD, CDU, Zieloni i FDP głosowali przeciwko temu wnioskowi, ale partia Peto, która ma w radzie miasta 65 proc. Ggłosów zdecydowała o przekazaniu dotacji muzułmanom.

Wniosek o to, aby w tej sprawie zarządzić referendum wśród mieszkańców... odrzucono. Teraz muzułmanie dostaną od miasta dotacje o wysokości ogółem 845 tys. euro na zakup od miasta parceli pod meczety wraz z przybudówkami.

- Mam nadzieję, że meczety te wycisną pozytywne piętno na wizerunku miasta i kiedyś będą prawdziwymi przedmiotami dumy – przekonuje burmistrz miasta Daniel Zimmermann.

 


Źródło: niezalezna.pl,dw.com.pl

#islam #muzułmanie #meczet #Niemcy #kościół #wiara

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo