24. Konferencja Europejskich Armii

  

Wdrożenie ustaleń lipcowego Szczytu NATO w Warszawie oraz przyszłe wyzwania dla armii państw europejskich były głównymi tematami 24. Konferencji Europejskich Armii, która odbyła się w dn. 24-26 października br. w Wiesbaden w Niemczech. W rozmowach uczestniczył Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Mirosław Różański – informuje oficjalny portal DG RSZ. 

W pierwszej części konferencji poruszono najważniejsze dla Polski obszary, dotyczące realizacji postanowień ostatniego Szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podkreślano znaczenie podjętych tam decyzji, szczególnie tych, mających na celu wzmocnienie wschodniej flanki NATO oraz przedstawiono ogólne plany związane z ich implementacją – czytamy na portalu. 

W perspektywie kolejnych miesięcy odniesiono się m.in. do planowanego przemieszczenia do Polski amerykańskiej Brygadowej Grupy Bojowej ABCT (z ang. Armored Battle Combat Team) oraz batalionu wojsk NATO, który będzie przebywał na terytorium Polski jako element Wzmocnionej Wysuniętej Obecności tzw. eFP (z ang. Enhanced Forward Presence).

Jak podaje Dowództwo Generalne RSZ, podczas paneli dyskusyjnych poruszono przede wszystkim kwestie największych wyzwań, jakie czekają nie tylko Europę, w najbliższej i nieco dalszej przyszłości. Dokonano podsumowania największych zagrożeń z jakimi trzeba się zmierzyć. Najczęściej wśród uczestników konferencji  powtarzały się kwestie, związane z zagrożeniami płynącymi ze strony Rosji, kryzysem migracyjnym w Europie, konfliktem w Syrii oraz walką z tzw. Państwem Islamskim (IS).

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,niezalezna.pl,DG RSZ

Tagi

Wczytuję komentarze...

MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza / fot. Telewizja Republika

  

Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! – Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM).

Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”.

Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

Jak mobbingowani są doktoranci?

Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl