Do poważnej awarii Google doszło w Polsce, a także kilku innych krajach na świecie. Wczoraj pojawiły się pierwsze sygnały o problemach z wyszukiwarką google.com i serwisem YouTube, dziś natomiast część użytkowników narzeka na problemy z innymi usługami.

Pierwsze informacje o problemach internetowego giganta pojawiły się wczoraj ok 14. Wówczas wielu użytkowników skarżyło się na to, że przestała działać wyszukiwarka Google. Jak informuje serwis spidersweb.pl, problem występował głównie na komputerach wpiętych do lokalnej sieci, podczas gdy na telefonach z mobilnym internetem wszystko działało bez zarzutu.

Z czasem okazało się, że osoby korzystające z internetu od różnych dostawców, a także ci używający internetu mobilnego, również mają problemy z wyszukiwarką Google i serwisem YouTube. Dziś z kolei użytkownicy zwracają uwagę na problemy z działaniem usługi Hangouts.
 
 Firma Google potwierdziła, że problemy techniczne miały miejsce.
 

- Mała grupa użytkowników w Polsce doświadczyła wczoraj problemów w dostępie do usług Google przez około godzinę w okolicach godz. 19:30 oraz przez mniej niż godzinę w okolicach 22:30. Problem został już rozwiązany. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane

– wyjaśnił w rozmowie ze Spider’s Web Piotr Zalewski z Google Polska.

Z nieoficjalnych informacji serwisu spidersweb.pl wynika, że przyczyną kłopotów nie był atak ani problemy techniczne wewnątrz struktur Google. Podłożem problemu są podobno „inne czynniki zewnętrzne”.