Poważna awaria Google w Polsce

  

Do poważnej awarii Google doszło w Polsce, a także kilku innych krajach na świecie. Wczoraj pojawiły się pierwsze sygnały o problemach z wyszukiwarką google.com i serwisem YouTube, dziś natomiast część użytkowników narzeka na problemy z innymi usługami.

Pierwsze informacje o problemach internetowego giganta pojawiły się wczoraj ok 14. Wówczas wielu użytkowników skarżyło się na to, że przestała działać wyszukiwarka Google. Jak informuje serwis spidersweb.pl, problem występował głównie na komputerach wpiętych do lokalnej sieci, podczas gdy na telefonach z mobilnym internetem wszystko działało bez zarzutu.

Z czasem okazało się, że osoby korzystające z internetu od różnych dostawców, a także ci używający internetu mobilnego, również mają problemy z wyszukiwarką Google i serwisem YouTube. Dziś z kolei użytkownicy zwracają uwagę na problemy z działaniem usługi Hangouts.
 
 Firma Google potwierdziła, że problemy techniczne miały miejsce.
 

- Mała grupa użytkowników w Polsce doświadczyła wczoraj problemów w dostępie do usług Google przez około godzinę w okolicach godz. 19:30 oraz przez mniej niż godzinę w okolicach 22:30. Problem został już rozwiązany. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane

– wyjaśnił w rozmowie ze Spider’s Web Piotr Zalewski z Google Polska.

Z nieoficjalnych informacji serwisu spidersweb.pl wynika, że przyczyną kłopotów nie był atak ani problemy techniczne wewnątrz struktur Google. Podłożem problemu są podobno „inne czynniki zewnętrzne”.


 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: spidersweb.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ciężarówki pojadą już w Wielką Sobotę? Ministerstwo Infrastruktury chce zniesienia ograniczenia

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia, które zniesie ograniczenia w ruchu pojazdów o masie powyżej 12 ton w Wielką Sobotę, 11 kwietnia, co ma pozwolić na zakończenie operacji transportowych przed Świętami Wielkanocnymi - poinformował resort w czwartek w komunikacie.

Projektowany przepis wejdzie w życie w dniu ogłoszenia, umożliwiając wszystkim podmiotom wykonującym operacje transportowe pojazdami i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ich zakończenie przed Świętami Wielkanocnymi

 - czytamy.

Jednocześnie ministerstwo przypomina, że ograniczenia w ruchu niektórych pojazdów, obowiązujące w pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy w godzinach od 8.00 do 22.00, nie obejmują m.in.: pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych, akcjach humanitarnych, usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i usuwaniu awarii.

Zakaz nie dotyczy też pojazdów używanych do przewozu artykułów szybko się psujących i środków spożywczych, do przewozu żywych zwierząt, lekarstw i środków medycznych, w związku z niezbędnym utrzymaniem ciągłości produkcji lub świadczenia usług przedsiębiorstwa pracującego w ruchu ciągłym, używanych przy budowie dróg i mostów oraz przy ich utrzymaniu, oraz wykorzystywanych dla potrzeb bezpłatnych medycznych badań profilaktycznych.

Ograniczenia w ruchu nie obejmują ponadto pojazdów wracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę w Polsce, pojazdów oczekujących na granicy na wyjazd z kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts