Julia Pitera przeprasza Mariusza Kamińskiego... po 9 latach

Europoseł Platformy Obywatelskiej Julia Pitera przez lata drwiła z wymiaru sprawiedliwości.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Europoseł Platformy Obywatelskiej Julia Pitera przez lata drwiła z wymiaru sprawiedliwości. Choć w 2011 roku została prawomocnie skazana i miała przeprosić Mariusza Kamińskiego oraz wpłacić 15 tys. zł na fundację „Pamiętamy” - decyzję sądu ignorowała. Dopiero dziś, pojawiła się informacja, że Pitera na łamach tygodnika „Polityka” zamieściła tekst przeprosin.

Jak wielokrotnie informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, była pełnomocnik rządu Donalda Tuska ds. zwalczania korupcji przez lata nie wypełniała prawomocnych rozstrzygnięć sądowych. W 2010 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał prawomocnie, że ówczesna minister ma przeprosić b. szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego. Chodziło o nieprawdziwe wypowiedzi z 2007 r. Pitera oznajmiła wówczas, że CBA podsłuchiwało ją i opóźniało zatrzymanie b. ministra sportu Tomasza Lipca. Zgodnie z wyrokiem sądu Pitera już cztery lata temu powinna przeprosić Kamińskiego w prasie i telewizji. Ponadto polityk PO miała wpłacić 15 tys. zł na fundację „Pamiętamy”. Decyzję sądu jednak zignorowała. – Potwierdzam, że na konto fundacji nie wpłynęły pieniądze – mówił „Codziennej” Grzegorz Wąsowski, szef instytucji zajmującej się przywracaniem pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego.
 
CZYTAJ WIĘCEJ:  Pitera skazana prawomocnymi wyrokami lekceważy sąd. „No i nic” - mówi
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Eksminister ds. korupcji drwi z praworządności. Komornik zapuka do Pitery

Tymczasem dziś pojawiła się informacja, z której wynika, że po 9 latach od rozpoczęcia sądowej batalii, Julia Pitera zamieściła przeprosiny na łamach tygodnika „Polityka”.


 
Poniżej publikujemy treść przeprosin:

Przepraszam Pana Mariusza Kamińskiego za treść mojej wypowiedzi opublikowanej w tygodniku „Polityka” nr 49 z dnia 8 grudnia 2007 r. w wywiadzie z Jackiem Żakowskim, gdzie przedstawiłam nieprawdziwe twierdzenia dotyczące Pana Mariusza Kamińskiego w związku z wykonywaniem przez niego funkcji Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zarzucając mu podejmowanie z pobudek politycznych działań niezgodnych z prawem.
Wyrażam słowa głębokiego ubolewania wobec krzywdy, której w związku z tymi nieprawdziwymi, naruszającymi dobre imię zarzutami doznał Pan Mariusz Kamiński.
Przeproszenie niniejsze jest publikowane w wyniku przegranego procesu sądowego.
Julia Pitera.

 Źródło: niezalezna.pl,Twitter

 

#przeprosiny #wyrok #sąd #Mariusz Kamiński #CBA #Julia Pitera

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo