Rząd przywraca posterunki policji

  

Będziemy konsekwentni i zrobimy wszystko, aby poziom bezpieczeństwa obywateli naszego kraju był jak najwyższy – powiedział minister Mariusz Błaszczak w Godzieszach Wielkich, gdzie z premier Beatą Szydło poinformowali o przywróceniu sześciu posterunków na terenie Wielkopolski.
 
Funkcjonariusze rozpoczęli prace w posterunkach policji w Godzieszach Wielkich, Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku oraz Nowym Mieście nad Wartą.
 
Premier Beata Szydło poinformowała, że sukcesywnie przywracane będą kolejne posterunki. Docelowo odtworzonych ma być ich 150. Do 26 października odtworzono łącznie 30 jednostek.
 
Do 24 października br. odtworzono:
 
Posterunek Policji w Dragaczu (woj. kujawsko-pomorskie);
Posterunek Policji w Bukowcu (woj. kujawsko-pomorskie);
Posterunek Policji w Suścu (woj. lubelskie);
Posterunek Policji w Dobiegniewie (woj. lubuskie);
Posterunek Policji w Kargowej (woj. lubuskie);
Posterunek Policji w Łysych (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Korytnicy (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Zbuczynie (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Sobolewie (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Maciejowicach (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Miastkowie Kościelnym (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Lesznie (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Kampinosie (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Czyżewie (woj. podlaskie);
Posterunek Policji w Bakałarzewie (woj. podlaskie);
Posterunek Policji w Chmielniku (woj. świętokrzyskie);
Posterunek Policji w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie);
Posterunek Policji w Kozach (woj. śląskie);
Posterunek Policji w  Wiązownicy (woj. podkarpackie);
Posterunek Policji w Kobierzycach (woj. dolnośląskie);
Posterunek Policji w Baranowie (woj. mazowieckie);
Posterunek Policji w Krośniewicach (woj. łódzkie);
Posterunek Policji w Siechnicach (woj. dolnośląskie);
Posterunek Policji w Szlichtyngowej (woj. lubuskie).
 

Przywracamy posterunki na podstawie konsultacji społecznych. Na początku miały one charakter rozmów z samorządowcami i mieszkańcami. Teraz te konsultacje odbywają się przy pomocy Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.


o internetowe narzędzie daje obywatelom możliwość przekazywania Policji informacji o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie ich bezpieczeństwa. Mapa dostępna jest na stronie www.policja.pl. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje. Informacja o zgłoszeniu jest przekazywana do lokalnej jednostki Policji, która weryfikuje zgłoszenie. Mapa jest na bieżąco modyfikowana i uaktualniana.
 
Minister przypomniał również, że realizowany jest program „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Zakłada on, by dzielnicowy stał się policjantem „pierwszego kontaktu”. Żeby ułatwić  wyszukanie i kontakt z policjantami, MSWiA przygotowało mobilną wyszukiwarkę dzielnicowych. Aplikacja przeznaczona na smartfony umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Program zakłada również, że dzielnicowi nie będą obciążani dodatkowymi obowiązkami. Przewiduje także szkolenia dla dzielnicowych. Kładą one nacisk na kształcenie umiejętności wzmacniających kontakt z obywatelami. Obecnie w Polsce pracuje ok. 8 tysięcy dzielnicowych. Docelowo dzielnicowi mają stanowić ok. 10 proc. wszystkich funkcjonariuszy.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mswia.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanada idzie na wojnę z religią. Największa prowincja zakazała noszenia symboli religijnych!

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

W niedzielę rząd kanadyjskiej prowincji Quebec, kierowany przez regionalnego nacjonalistę, premiera François'a Legault'a, podjął decyzję zakazującą nauczycielom, policjantom, sędziom i innym pracownikom publicznym noszenia symboli religijnych w miejscu pracy. Nowe regulacje prawne wywołały falę oburzenia, a niektórzy urzędnicy wprost zapowiedzieli zignorowanie prawa.

W Kanadzie znika kościół za kościołem. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat zniknie ok. 9000 świątyń. Już obecnie Kościół i budynki przykościelne pełnią tam rozmaite funkcje - od przedszkoli po miejsce zajęć jogi czy tai chi.

Jakby tego było mało, rząd Quebecu podjął ostatnio kontrowersyjną decyzję, dotyczącą zakazu noszenia jakichkolwiek symboli religijnych. Ma on obowiązywać wszystkich urzędników państwowych.

[polecam:https://niezalezna.pl/274074-w-tym-kraju-zamykany-jest-kosciol-za-kosciolem-w-najblizszych-latach-moze-zniknac-9000-swiatyn]

François Legault nazwał ustawę koniecznym środkiem, aby zapewnić separację religii od państwa w bezwzględnie świeckiej prowincji. Dotyczy to między innymi muzułmańskich chust, żydowskich nakryć głowy, turbanów sikhijskich i krzyży katolickich - informuje nytimes.com.

Według opozycji "ostatnia niedziela stała się mrocznym dniem dla całej prowincji". Krytycy twierdzą, że nowe prawodawstwo krzywdzi religijnych muzułmanów, sikhów i Żydów.

Opozycja wskazuje również, że nowa sytuacja prawna może podsycać islamofobię, antysemityzm i lęk przed innymi mniejszościami. Urzędnicy publiczni, w tym kilku burmistrzów i rady szkolne w Montrealu, zapowiedzieli zignorowanie prawa, mimo grożących im konsekwencji.

Rzecznik rządu Quebecu przestrzegł, że rząd ma uprawnienia do weryfikacji stosowania nowego prawodawstwa,  a pracownicy publiczni mogą podlegać środkom dyscyplinarnym.

[polecam:https://niezalezna.pl/264287-ksiadz-ranny-podczas-mszy]

Przeciw wprowadzeniu nowych regulacji protestowali m.in biskupi katoliccy, a także duchowni innych wyznań, według których skutki tej decyzji nie dość, że będą odwrotne od zamierzonych przez rząd, to jeszcze łamią zasady Karty Praw i Wolności prowincji Quebec.

Biskup Pierre Murray wskazał, że kontrowersyjny projekt nie był konsultowany z przedstawicielami wspólnot religijnych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, nytimes.com, deon.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl