​Jerzy Owsiak skazany za zniesławienie blogera. Musi zapłacić

Sąd Rejonowy w Złotoryi uznał dziś Jerzego Owsiaka za winnego zniesławienia i znieważenia Piotra Wielguckiego – podał na Twitterze bloger, który w internecie występuje pod pseudonimem Matka Ku

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Sąd Rejonowy w Złotoryi uznał dziś Jerzego Owsiaka za winnego zniesławienia i znieważenia Piotra Wielguckiego – podał na Twitterze bloger, który w internecie występuje pod pseudonimem Matka Kurka. Owsiak ma zapłacić 5 tys. grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.
 
Owsiak został skazany przez sąd na podstawie art. 212 i 216 kk. SR uznał, że wypowiedź zniesławia i znieważa blogera, narażając go na utratę publicznego zaufania.

Obrońca Owsiaka zamierza złożyć odwołanie od wyroku.
 


Jak przypomina portal 24legnica.pl, sprawa dotyczyła nagrania, które Jerzy Owsiak zamieścił na swoim wideoblogu 14 października 2014 roku. W prywatnym akcie oskarżenia Piotr Wielgucki stawiał szefowi WOŚP pięć zarzutów z paragrafów 212 (zniesławienie) i 216 (znieważenie) Kodeksu karnego. Cztery z nich zostały już wcześniej prawomocnie oddalone lub umorzone. Dziś Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał wyrok w sprawie piątego zarzutu.
 
Bloger oskarżał Owsiaka m.in. o nazwanie go „nierobem”.
 

Tylko część wyliczonych w akcie oskarżenia sformułowań naruszała prawo

– cytuje wyjaśnienia sędziego Kazimierza Leżaka portal 24legnica.pl.

Za niewątpliwie znieważające sąd uznał słowo „nierób”. Zdaniem sądu, Jerzy Owsiak użył go rozmyślnie, rozumiejąc w pełni jego znaczenie i zrobił to z zamiarem zdyskredytowania blogera w oczach opinii społecznej.

 

Źródło: twitter.com,24legnica.pl

#Jerzy Owsiak #Matka Kurka #sąd #Piotr Wielgucki #WOŚP

krs
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo