Szydło o ekshumacjach:Jeżeli tak zdecydowała prokuratura, politycy nie mogą tu ingerować

Premier Beata Szydło pytana o decyzję prokuratury ws.

KPRM
Premier Beata Szydło pytana o decyzję prokuratury ws. planowanych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej podkreśliła, że te kwestie leżą w gestii prokuratury i politycy nie mogą w żaden sposób ingerować w ten proces.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl prokuratorzy badający przyczyny katastrofy smoleńskiej uznali, że konieczne będą ekshumacje szczątków ofiar. Taka decyzja niezbędna jest dla właściwego prowadzenia śledztwa. Niestety, nawet tak wrażliwa sprawa została wykorzystana przez posłów opozycji do ataków politycznych.

- Ci, którzy protestują przeciw ekshumacjom, powinni protestować przeciw tym, którzy odpowiadają za zaniechanie działań, takich jak sekcje zwłok ofiar, bezpośrednio po katastrofie - stwierdził stanowczo poseł PiS Jacek Sasin.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ekshumacje są konieczne - przez zaniechania i kłamstwa ministrów Tuska

Do kwestii ekshumacji odniosła się dziś również premier Beata Szydło.

- Jeżeli prokuratura podjęła decyzję o konieczności przeprowadzenia ekshumacji, to ani politycy, ani nikt inny nie może tutaj ingerować, ani komentować. Takiej jest polskie prawo – szefowa rządu.

Wczoraj w niezwykle emocjonalny sposób do decyzji prokuratury i sporu, który w tej sprawie pojawił się w mediach odniosła się poseł Dorota Arciszewskiej-Mielewczyk z Prawa i Sprawiedliwości.

- Teraz sekta seryjnych kłamców ubiera się w szaty moralizatorów i wyje - poprzez sprzyjające im media - ciszej nad tą trumną...ktokolwiek tam się znajduje. Zbudowaliście - to do polityków PO/PSL - "państwo teoretyczne" i bronicie go wszelkimi dostępnymi metodami”- mówi poseł Arciszewska-Mielewczyk.


CZYTAJ WIĘCEJ: Niezwykle emocjonalne słowa posłanki o ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej

 

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl,premier.gov.pl

#Donald Tusk #Smoleńsk #śledztwo smoleńskie #katastrofa smoleńska #prokuratura #Antoni Macierewicz #rozmowa #Władimir Putin #ekshumacje

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo