Wymowny obrazek - arogancki Stępień do dziennikarza: "niechby pan spróbował"

  

"Tworzyłem tę fundację 27 lat temu, jak pan chyba jeszcze do przedszkola chodził!" albo "bo skończymy program" lub "niechby pan spróbował". Taki pokaz arogancji dał wczoraj wieczorem w studio TVP Info były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień. Równocześnie jednak na najważniejsze pytania nie potrafił udzielić konkretnej odpowiedzi.

O rozmowie Michała Rachonia, gospodarza programu "Minęła 20" z sędzią Jerzym Stępniem i niektórych kuriozalnych odzywkach byłego prezesa TK informowaliśmy już wczoraj.

CZYTAJ WIĘCEJ: Popis buty na antenie TVP Info. Stępień nie chciał odpowiadać na żadne pytania Rachonia

Zachowanie Stępnia wywołało poruszenie wśród dziennikarzy i internautów. Zwracają oni uwagę nie tylko na uniki, aby nie spotkać się w studio z prof. Kamilem Zaradkiewiczem.

- Prezes Stępień odmówił wzięcia udziału w programie przede mną i ze mną. Nie wiem, czego się boi pan Stępień - stwierdził prof. Zaradkiewicz, który był gościem programu „Minęła dwudziesta”.

Stępień nie chciał odpowiadać na pytania, chętnie za to wygłaszał oświadczenia. Gdy dziennikarz próbował wracać do zasadniczego tematu, to usłyszał...

„Niech mi pan nie przerywa, bo skończymy program!”- powiedział były prezes TK.- Niech pan te rady zatrzyma dla siebie. Ja mam swoich doradców. Jak nie wiem, co zrobić, to mogę zapytać moich doradców. Nie chcę, żeby mi pan cokolwiek radził — odpowiedział Stępień na jedno z pytań o swoją bezstronność.

- Tworzyłem tę fundację 27 lat temu, jak pan chyba jeszcze do przedszkola chodził! Już był pan na świecie czy nie? Bo młodo pan wygląda - mówił były prezes TK.

Stępień nawet groził.
- Niechby pan spróbował! - to odnośnie ewentualnego czynienia zarzutów za działalność w fundacji.

Jerzy Stępień dopytywany przez redaktora TVP Info, dlaczego nie zrezygnował ze statusu sędziego w stanie spoczynku:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info
Tagi

Wczytuję komentarze...

Europejski Bank Centralny ma szefową

/ pixabay.com/martaposemuckel

  

Przywódcy państw i rządów Unii Europejskiej mianowali Christine Lagarde szefową Europejskiego Banku Centralnego (EBC). To ostatni krok w powołaniu Francuzki na to stanowisko. Jej kadencja potrwa do 2027 roku.

Christine Lagarde zastąpi 1 listopada obecnego prezesa EBC Włocha Mario Draghiego.

Była szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), w ramach kompromisowego pakietu uzgodnionego przez szefów państw i rządów różnych europejskich rodzin politycznych, została nominowana do objęcia prezesury EBC jeszcze w lipcu na szczycie UE.

Lagarde stała wcześniej od 2011 roku na czele MFW. Przed tym pełniła różne funkcje ministerialne we Francji, w tym stanowisko ministra gospodarki, finansów i zatrudnienia od 2007 do 2011 roku.

Nowa szefowa EBC jest prawniczką z wykształcenia, specjalizującą się w prawie pracy i fuzjach oraz przejęciach. Ma jednak rozległe doświadczenie wyniesione również z sektora publicznego i francuskiego rządu.

W czasie procesu nominacji podnosiły się krytyczne głosy, że Lagarde nie była zawodowo zaangażowana w politykę makroekonomiczną, a przede wszystkim nie sprawowała wcześniej funkcji prezesa banku centralnego. Mimo tego komisja ds. gospodarczych i monetarnych europarlamentu pozytywnie ją zaopiniowała, a PE dał poparcie we wrześniu.

Prezesi EBC są mianowani na ośmioletnią, nieodnawialną kadencję przez szefów państw i rządów UE, po uprzedniej konsultacji z Parlamentem Europejskim. Eksperci wskazują, że głównym zadaniem Francuzki w EBC będzie przeciwdziałanie długotrwałemu spowolnieniu gospodarczemu w strefie euro.

Lagarde będzie pierwszą kobietą na czele Europejskiego Banku Centralnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl