Koreańskie filmy w warszawskich kinach

  

Dziś startuje Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich. W stołecznych kinach Kultura, Muranów i Kinoteka będzie można zobaczyć najciekawsze tytuły koreańskiej kinematografii i spotkać się z ich twórcami.

Już dzisiaj, 26 października rozpocznie się druga edycja The Warsaw Korean Film Festival 2016. Organizatorzy zaplanowali siedem seansów, spotkania z artystami oraz wzorem z zeszłego roku wykład o kinie koreańskim.Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Republiki Korei, Centrum Kultury Koreańskiej oraz Korean Film Council, przy honorowym patronacie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. 

Program KLUBU FILMOWEGO WARSAW KOREAN FILM FESTIVAL 2016

Spotkanie z Lee Won-Sukiem, reżyserem „Królewskiego Krawca” / „The Royal Tailor”
27.10 (czwartek), godz. 21:15,  Kino Kultura


"Królewski Krawiec" to historia dworskiej intrygi, skrywająca się za pięknymi strojami z czasów królestwa Joseon ( XIV – XIX w.). Film podbił serca międzynarodowej publiczności na festiwalu kina azjatyckiego we włoskim Udine oraz zdobyła koreańskie nagrody Wielkiego Dzwonu za najlepszą reżyserię i kostiumy. Reżyser podkreśla, że produkcja była dla niego artystycznym wyzwaniem i walką z samym sobą –  często boję się, że zostanę zastąpiony przez kogoś młodszego. To był główny  powód, dlaczego zdecydowałem się zrobić ten film. Co czyni ludzi konserwatywnymi? Zawiedzione sny
i marzenia.

Wykład prof. Andrzeja Pitrusa  „Nowe Kino Korei: Codziennie Inna Twarz”
28.10 (piątek), godz. 17:30, Kino Kultura

Spotkanie poświęcone różnorodności koreańskiego kina – jego refleksyjnej naturze, oraz masowym odbiorze. Andrzej Pitrus,  opowie również o  europejskich inspiracjach literackich wśród koreańskich filmowców, czego rezultatem są filmy wywodzące się z różnych, często bardzo od siebie odległych konwencji i wrażliwości.

Wstęp na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,http://pl.korean-culture.org/

Tagi

Wczytuję komentarze...

PKW się określiło. Oficjalne wyniki podadzą dziś wieczorem

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PKW najpierw poinformuje, które komitety przekroczyły próg wyborczy, a następnie ogłosi wyników wyborów parlamentarnych, co odbędzie się najprawdopodobniej dziś wieczorem - poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz.

Po przeliczeniu danych z 99,49 proc. komisji komitet PiS uzyskał 43,76 proc. (8.006.908 głosów), KO – 27,24 proc. (4.483.821), SLD – - 12,52 proc.(2.290.848 głosów), PSL - 8,58 proc.(1.569.014 głosów ), a Konfederacja Wolność i Niepodległość 6,79 proc. głosów (1.242.673).

Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy otrzymała 0,79 proc., Mniejszość Niemiecka 0,18 proc., KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca 0,1 proc., Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów 0,03 proc., a Prawica 0,01 proc. głosów.

Po południu PKW podała wyniki z 27.275 komisji obwodowych (99,49 proc. z wszystkich 27.415 obwodowych komisji wyborczych). PKW czekała na dane ze 140 komisji obwodowych, w tym czterech za granicą – trzech w Wielkiej Brytanii (w tym w Bristolu) i jednej w Niemczech (w Norymberdze).

Kozielewicz zapowiedział na popołudniowej konferencji prasowej, że kiedy PKW otrzyma komplet protokołów z wyborów do Sejmu ze wszystkich 41 okręgowych komisji wyborczych, poinformuje, które komitety przekroczyły próg wyborczy - 5 proc., a w przypadku komitetów koalicyjnych 8 procent.

- Po tej konferencji zbiorą się znowu komisje okręgowe i sporządzą protokoły wyników wyborów w tych okręgach wyborczych

– dodał szef PKW.

Następnie Komisja sprawdzi prawidłowość protokołów z komisji okręgowych, po czym sporządzi, a potem – jak powiedział przewodniczący - uroczyście ogłosi protokół ogólnopolski. Zostanie on zamieszczony w Dziennik Ustaw oraz na stronach internetowych PKW. Kozielewicz wyraził nadzieję, że będzie to miało miejsce w poniedziałek w między godziną 21.00 a 23.00

Przypomniał, że zgodnie z Kodeksem wyborczym PKW może podać wyniki najwcześniej 24 godziny od zakończenia głosowania.

Poinformował, że 136 protokołów, w których wykryto błędy znajdowało się między komisjami okręgowymi a obwodowymi. Jak powiedział szef PKW, błędy mogą polegać np. na braku pieczęci lub niewypełnieniu rubryki w protokole, mogą to też być błędy arytmetyczne.

Według Kozielewicza liczba głosów nieważnych w wyborach parlamentarnych powinna być podobna lub mniejsza niż liczba takich głosów w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których głosów nieważnych oddano rekordowo mało. - Wydaje mi się, że i w tych wyborach, skoro jest tzw. płachta czyli karta wyborcza nie broszurowa, tylko pojedyncza, to tych błędów nie powinno być - powiedział przewodniczący PKW.

Poinformował także o incydentach, do których doszło w niedzielę wieczorem lub w nocy z niedzieli na poniedziałek. - Dzisiaj o godzinie 0.40 w Łodzi sprawca wybił dwie szyby w drzwiach wejściowych do lokalu wyborczego. Komisja pracowała, przewodnicząca komisji poznała sprawcę, podała jego personalia i policja podjęła czynności zmierzające do jego ujęcia – powiedział Kozielewicz.

W poniedziałek rano w Radomsku jeden z członków komisji w protokole w miejscu przeznaczonym na uwagi członków komisji skreślił zapis i napisał: „kłamstwo”, nie zgadzając się z treścią protokołu. - Oczywiście członek ma prawo się nie zgadzać, ale powinien umieszczać uwagi w określonej formie i miejscu. To zostało zgłoszone przez przewodniczącą komisji funkcjonariuszom policji i podjęto stosowne czynności procesowe - podkreślił Kozielewicz.

Prócz tego odnotowano kilka przypadków zakłócania spokoju w nocy powyborczej (dwa przypadki w Katowicach), uszkadzania ogłoszeń (dwa przypadki w Warszawie, jeden w Katowicach, jeden w Lublinie). Tuż przed zamknięciem lokali wyborczych ujawniono pięć przypadków prowadzenia agitacji wyborczej - dwa w Warszawie i trzy w Lublinie.

Według przytoczonych przez przewodniczącego danych KGP od 12 października w zabezpieczenie wyborów było zaangażowanych 53.638 policjantów, użyto blisko 23 tys. pojazdów, 266 psów i dwóch koni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl