Koreańskie filmy w warszawskich kinach

Dziś startuje Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich.

mat.pras.
Dziś startuje Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich. W stołecznych kinach Kultura, Muranów i Kinoteka będzie można zobaczyć najciekawsze tytuły koreańskiej kinematografii i spotkać się z ich twórcami.

Już dzisiaj, 26 października rozpocznie się druga edycja The Warsaw Korean Film Festival 2016. Organizatorzy zaplanowali siedem seansów, spotkania z artystami oraz wzorem z zeszłego roku wykład o kinie koreańskim.Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Republiki Korei, Centrum Kultury Koreańskiej oraz Korean Film Council, przy honorowym patronacie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. 

Program KLUBU FILMOWEGO WARSAW KOREAN FILM FESTIVAL 2016

Spotkanie z Lee Won-Sukiem, reżyserem „Królewskiego Krawca” / „The Royal Tailor”
27.10 (czwartek), godz. 21:15,  Kino Kultura


"Królewski Krawiec" to historia dworskiej intrygi, skrywająca się za pięknymi strojami z czasów królestwa Joseon ( XIV – XIX w.). Film podbił serca międzynarodowej publiczności na festiwalu kina azjatyckiego we włoskim Udine oraz zdobyła koreańskie nagrody Wielkiego Dzwonu za najlepszą reżyserię i kostiumy. Reżyser podkreśla, że produkcja była dla niego artystycznym wyzwaniem i walką z samym sobą –  często boję się, że zostanę zastąpiony przez kogoś młodszego. To był główny  powód, dlaczego zdecydowałem się zrobić ten film. Co czyni ludzi konserwatywnymi? Zawiedzione sny
i marzenia.

Wykład prof. Andrzeja Pitrusa  „Nowe Kino Korei: Codziennie Inna Twarz”
28.10 (piątek), godz. 17:30, Kino Kultura

Spotkanie poświęcone różnorodności koreańskiego kina – jego refleksyjnej naturze, oraz masowym odbiorze. Andrzej Pitrus,  opowie również o  europejskich inspiracjach literackich wśród koreańskich filmowców, czego rezultatem są filmy wywodzące się z różnych, często bardzo od siebie odległych konwencji i wrażliwości.

Wstęp na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

 

Źródło: niezalezna.pl,http://pl.korean-culture.org/

#Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich #Kultura #Muranów #Kinoteka

MJ
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo