Hakerski atak na lotniskowiec USA

  

Urządzenia delegacji przebywającej na pokładzie lotniskowca USS Ronald Raegan zostały zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, przez które można kopiować pliki z zawirusowanych komputerów. 

Prawdopodobnie atak miał na celu pozyskanie danych ekonomicznych lub wojskowych.

To nie jest jedyny atak chińskich hakerów na Stany Zjednoczone. W tym samym czasie została zaatakowana firma pracująca dla Pentagonu.

"Latem dostrzeżono, że chińscy hakerzy związani z tamtejszym rządem umieszczają programy szpiegowskie w sieciach przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za budowę infrastruktury dla Departamentu Obrony USA" - podaje telewizjarepublika.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Co z tymi, którzy otworzyli działalność po 1.02?

/ prezydent.pl

  

- Poruszę temat sytuacji przedsiębiorców, którzy rozpoczęli działalność po 1 lutego 2020 r., w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz. Poproszę ich, aby zajęli w tej sprawie stanowisko - zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent był pytany podczas sesji "Q&A" na Facebooku, co stanie się z przedsiębiorcami, którzy otworzyli biznes np. w połowie lutego i nie obowiązują ich ulgi zawarte w tzw. tarczy antykryzysowej, a ucierpieli w wyniku sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

"W trakcie prac nad kolejnymi etapami tarczy antykryzysowej - bo będą poprawki do tarczy antykryzysowej, modyfikacje, będą dodatkowe elementy wprowadzane - i ja poruszę ten temat w rozmowie z panem premierem i minister Jadwigą Emilewicz. Poruszę to, to jest rzeczywiście ważny sygnał. Poproszę ich, by zajęli w tej sprawie stanowisko"

- zapewnił prezydent.

Rządowa "tarcza antykryzysowa" przewiduje m.in.: pokrycie przez państwo składek na ZUS przez trzy miesiące dla mikrofirm, które zatrudniają do 9 pracowników, jeżeli były zgłoszone jako płatnik składek przed 1 lutego 2020 r. (chodzi o składki za wszystkich pracowników) oraz samozatrudnionych i zleceniobiorców, jeżeli prowadzili działalność przed 1 lutego 2020 r.

Ponadto, pakiet zakłada świadczenie miesięczne do ok. 2 tys. zł – dla zatrudnionych na umowy zlecenia lub o dzieło oraz samozatrudnionych, a także dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts