Wielka operacja antyterrorystów w Niemczech. Podejrzany 28-letni Rosjanin

  

Niemiecka policja prowadzi wielką akcję antyterrorystyczną w pięciu landach. To odpowiedź na "bezpośrednie zagrożenie terrorystyczne". Niektóre źródła podają, że jest jeden zatrzymany. Mówi się, że może być to 28-letni Rosjanin narodowości czeczeńskiej.

Działania służb są skierowane przeciwko "islamistom podejrzanym o terroryzm". Operacja trwa w: Turyngii, Hamburgu, Nadrenii Północnej-Westfalii, Saksonii i Bawarii.

Podejrzany 28-latek ma "rosyjskie obywatelstwo i jest czeczeńskiego pochodzenia". Ma związki z ISIS.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie dano mu głosu, lecz na pewno go usłyszą! Światowe media opublikują przesłanie Andrzeja Dudy

Andrzej Duda / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Washington Post, Die Welt, Le Figaro - w tych największych światowych tytułach prasowych już jutro będzie można przeczytać przesłanie polskiego prezydenta dotyczące 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. To odpowiedź na próby zakłamywania historii. Tytuł przesłania to "Prawda, która nie może umrzeć".

W Światowym Forum Holokaustu, które w czwartek odbędzie się w Jerozolimie, weźmie udział 46 szefów państw i rządów. Na początku stycznia prezydent Andrzej Duda poinformował, że w związku z tym, iż nie został zaproszony do zabrania głosu podczas wydarzenia, nie weźmie w nim udziału.

Polska obawia się sytuacji, w której nie będzie mogła odpowiedzieć na manipulacje faktami historycznymi przez prezydenta Rosji Władimira Putina, który pod koniec grudnia oskarżył rząd II Rzeczypospolitej o współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie jest rosyjsko-izraelski oligarcha Mosze Kantor.

W dniu, w którym nie pozwolono Andrzejowi Dudzie wypowiedzieć się na oficjalnych uroczystościach w Izraelu, dość nieoczekiwanie zabierze on głos, ale... w światowych mediach. Potwierdzono już, że "Prawdę, która nie może umrzeć" opublikują gazety ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji.


Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r. aby więzić w nim Polaków. Od 1942 r. stał się on największym miejscem zagłady europejskich Żydów. W Auschwitz niemieccy naziści zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osoby innej narodowości. 

27 stycznia obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz odbędą się w Oświęcimiu. Na organizowane przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau uroczystości przybędzie ok. 200 byłych więźniów i ocalonych z Holokaustu. Udział potwierdziło też ponad 30 delegacji państwowych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts