​Biznesmen i wójt w rękach CBA. Za łapówki

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójta jednej z podkarpackich gmin oraz biznesmena z branży drogowej.

cba.gov.pl
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójta jednej z podkarpackich gmin oraz biznesmena z branży drogowej. Śledztwo dotyczy łapówek w zamian za zlecenia prac remontowych i przyjęcia do pracy w urzędzie.

W śledztwie CBA ustalono, że zatrzymany wójt gminy Ostrów wielokrotnie przekraczał swoje uprawnienia służbowe działając na szkodę interesu publicznego – łamał ustawę o zamówieniach publicznych „ustawiając” zlecenia.

Dodatkowo ustalenia CBA wskazują, że wójt przyjmował do pracy w urzędzie w zamian za łapówki. Raz wziął 5000 zł, innym razem było to 2000 zł.

Funkcjonariusze CBA w ramach śledztwa przeszukali blisko 40 miejsc: mieszkania, biura rachunkowe, pomieszczenia urzędu gmin, siedziby spółek i hotele. Zabezpieczono dokumentacje w postaci umów, faktur, pism, telefony, komputery oraz nośniki danych. Czynności wykonywano głównie na terenie województwa podkarpackiego, ale też w Warszawie, Krakowie i w Zakopanym.

Wójt i dwie inne zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty korupcyjne. Prokuratura zastosowała wobec wójta gminy Ostrów dozór policji, zakaz opuszczania kraju, poręczenie w wysokości 20000 zł oraz zawieszenie w czynnościach pełnienia funkcji wójta.

Postępowanie prowadzi rzeszowska delegatura CBA pod nadzorem podkarpackiego wydziału Zamiejscowy departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji w Rzeszowie.

Śledztwo jest rozwojowe i ma charakter wielowątkowy.

 

Źródło: cba.gov.pl

#gmina Ostrów #CBA #wójt #korupcja #łapówka #Centralne Biuro Antykorupcyjne

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo