Targi Wydawców Katolickich

W Arkadach Kubickiego na warszawskim Zamku Królewskim trwają XVII Targi Wydawców Katolickich.

W Arkadach Kubickiego na warszawskim Zamku Królewskim trwają XVII Targi Wydawców Katolickich. Tematem przewodnim targów jest „Błogosławiony Jan Paweł II - osoba, życie, działalność, świadectwo”.

W tegorocznych targach bierze udział 130 wydawców z całej Polski. Powierzchnia wystawiennicza to blisko 600 metrów kwadratowych. W programie imprez towarzyszących targom znalazły się spotkania z autorami znanych książek o tematyce religijnej m.in. z Adamem Bujakiem, Wandą Półtawską, o.Jackiem Salijem, ks. Wiesławem Niewęgłowskim, Grzegorzem Polakiem, Tomaszem Terlikowskim oraz reżyserem Pawłem Wolanem.

W niedzielę 10 kwietnia odbędzie się spotkanie z Ewą Stankiewicz i Janem Pospieszalskim, autorami filmu „Krzyż”, na które wszystkich czytelników portalu Niezależna.pl zaprasza Dom Wydawniczy Rafael. Spotkanie odbędzie się w godz. 10-14. Stoisko nr 5.

W piątek na warszawskim Zamku Królewskim targi otworzył arcybiskup Celestyno Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

- Żyjemy w czasach, gdy nawiązywanie do słów Jana Pawła II jest obowiązkowe w niemal wszystkich publicznych wystąpieniach. Nie znaczy to jednak, że temat nauczania polskiego papieża jest wyczerpany, o czym świadczy oferta nowych książek o Janie Pawle II na XVII Targach Wydawców Katolickich - powiedział nuncjusz Migliore otwierając targi.

Podczas uroczystości otwarcia zostały ogłoszone wyniki konkursu „Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2011”. W najważniejszych kategoriach uhonorowano siostrę Zofię Józefę Zdybicką (Feniks Główny) za „stworzenie i rozpropagowanie w świecie klasycznej szkoły filozofii religii”, siostrę Małgorzatę Borkowską (Feniks Diamentowy) za „wybitne dokonania w dziedzinie badań nad życiem monastycznym w kulturze chrześcijańskiej” oraz wydawnictwo M (Feniks Specjalny) za publikację „Dzieł zebranych” Jana Pawła II.

Targom towarzyszą dwie wystawy fotograficzne: „Jan Paweł II, jakiego pamiętamy” oraz „Jan Paweł II aż po końce świata”. W programie imprez towarzyszących znalazły się też m.in. dyskusja wokół książki Paula Evdokimowa „Życie duchowe w mieście”, promocja książki „Smoleński upadek” Tadeusza Świętochowicza, debata „Krajobraz po krzyżu. Rok po wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu” oraz panel „Ikona dziś” wokół książki Iriny Jazykowej „Oto czynię wszystko nowe”. Gościem honorowym targów jest wydawnictwo Edebe z Hiszpanii specjalizujące się w religijnych podręcznikach oraz książkach dla dzieci.

W targowy weekend ulicami Warszawy jeździ specjalny tramwaj Targów Wydawców Katolickich, który bezpłatnie dowozi do Arkad Kubickiego chętnych do odwiedzania targów. W czasie przejazdu, który odbywać się będzie na trasie od pętli przy Bazylice na Kawęczyńskiej przez Most Poniatowskiego, Towarową i aleję Solidarności, zaplanowano konkursy dla pasażerów, losowanie nagród oraz darmowych kart wstępu na targi.

Targi otwarte będą dla zwiedzających w sobotę w godzinach 10.00-18.30, a w niedzielę - od 10 do 17.30.

 

 


Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo