Plan Trumpa na pierwsze 100 dni

Na 2,5 tygodnia przed wyborami Donald Trump przedstawił szczegółowy plan działania na pierwsze 100 dni jego rządów.

Michael Vadon/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en
Na 2,5 tygodnia przed wyborami Donald Trump przedstawił szczegółowy plan działania na pierwsze 100 dni jego rządów. Zapowiedział program reform gospodarki, systemu rządów oraz walki z korupcją. Kandydat Republikanów przemawiał na wiecu  w Gettysburgu,  w Pensylwanii, gdzie 153 lata temu prezydent Abraham Lincoln wygłosił słynne historyczne przemówienie w czasie wojny secesyjnej. - podaje bbc.com.

Trump zapowiedział przede wszystkim uproszczenie systemu podatkowego, zmniejszenie obciążenia dla korporacji z 35 do 15 proc, znieść ograniczenia na produkcję energii oraz wprowadzić sankcje dla firm przenoszących swoje zakłady produkcyjne za granicę.

Co ciekawe Trump chce anulować wszystkie płatności na rzecz programów zmian klimatycznych ONZ oraz przesunąć te środki, aby naprawić infrastrukturę w USA.

Trump zapowiedział również renegocjację układu NAFTA o wolnym handlu z Meksykiem i Kanadą oraz jednocześnie wycofanie się z negocjacji z krajami regionu Pacyfiku w sprawie TPP.

Donald Trump zaproponował wprowadzenie dożywotniego zakazu lobbowania na rzecz interesów zagranicznych firm przez urzędników wyższego szczebla.

 Obserwowałem ten system z bliska przez wiele lat. Byłem jego częścią. Wiem, jak pracuje Waszyngton i Wall Street. Wiem, jak przeinaczali zasady gry przeciwko zwykłym Amerykanom

– mówił Trump.

W ciągu pierwszych dni urzędowania Donald Trump chce również ograniczyć kadencję kongresmenów.

Zapowiedział początek procesu "usunięcia nielegalnych imigrantów, którzy są przestępcami" - a z państwami, które odmówią przyjęcia z powrotem swoich obywateli, rozwiązywanie umów o ruchu bezwizowym.

"Proszę Amerykanów, aby wznieśli się ponad poziom naszej zakłamanej polityki, I wyzwolili tę wielką wiarę i optymizm, który był zawsze centralnym składnikiem amerykańskiego charakteru"- powiedział Trump – "Proszę was, abyście mieli wielkie marzenia " - dodał.

 

Źródło: bbc.com

#USA #Donald Trump #podatki

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo