Nowy szef wywiadu NATO

Klaudia Dadura

Dziennikarka „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kontakt z autorem

  

Jak informuje amerykański dziennik "The Wall Street Journal", powołując się na źródła w szefostwie Sojuszu Północnoatlantyckiego, nowo utworzone stanowisko zastępcy Sekretarza Generalnego NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa objął niemiecki dyplomata, Arndt Freytag von Loringhoven.

Nowy szef wywiadu NATO ma odpowiadać m.in. za analizowanie i gromadzenie danych wywiadowczych, zwłaszcza w kontekście polityki zewnętrznej Rosji i działania tamtejszych wojsk. Von Loringhoven ma poprawić również koordynację działań Sojuszu w kwestii walki z globalnym terroryzmem oraz ujednolicić niektóre obszary prac cywilnych i wojskowych jednostek, wchodzących w skład NATO. Będą mu podlegać zarówno cywilni, jak i wojskowi analitycy, współpracujący z NATO. Niemiecki polityk ma być także pośrednikiem strategicznych informacji między Sekretarzem Generalnym Jensem Stoltenbergiem a ambasadorami państw członkowskich przy NATO. 

Arndt Freytag von Loringhoven urodził się 12 listopada 1956 roku w Monachium. W latach 2007-2010 był wiceszefem niemieckiego wywiadu zagranicznego (BND). Od 2014 r. piastował stanowisko ambasadora Niemiec w Republice Czeskiej.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wsj.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Te sondaże nie pozostawiają złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość na prowadzeniu w walce o PE

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Partia Jarosława Kaczyńskiego niezmiennie na prowadzeniu! Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, obóz rządzący zdobyłby 42,2 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 39,3 proc. głosów, a 6,1 proc. głosów uzyskałaby Wiosna Roberta Biedronia - wynika z najnowszego sondażu. Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wzrosło o 3,7 proc.

Najnowszy sondaż Estymator został zrealizowany dla DoRzeczy.pl. [polecam:https://niezalezna.pl/263727-prawo-i-sprawiedliwosc-odjezdza-opozycji-polacy-surowo-ocenili-brak-pomyslow-koalicji-obywatelskiej]

Jak dodano, próg przekracza jeszcze Ruch Kukiz'15, na który chce głosować 5,2 proc. badanych. Oznacza to spadek o 1,8 proc. poparcia w porównaniu z badaniem z lutego.

Wynik koalicji rządzącej stanowi poprawę w stosunku do tych badań, w których PiS uzyskał 38,5 proc. poparcia - ich poparcie wzrosło więc o 3,7 proc. Wynik Koalicji Europejskiej jest wyższy o 6,1 proc. w porównaniu z poprzednim sondażem. Z kolei Wiosna Biedronia od ostatniego sondażu straciła 4,1 proc. poparcia.[polecam:https://niezalezna.pl/263679-najnowszy-sondaz-prawo-i-sprawiedliwosc-zyskuje-koalicja-europejska-traci]

Pod progiem znalazła się Konfederacja: Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy z wynikiem 3,4 proc. (wzrost o 0,2 proc.), Lewica Razem z poparciem 1,9 proc. (wzrost o 0,1 proc) oraz Polska Fair Play Bezpartyjni, na którą głosować chce 1,1 proc.

"Gdyby wybory potoczyły się zgodnie z tymi prognozami, to Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 24 mandaty, a Koalicja Europejska mogłaby liczyć na 22 mandaty. Trzecia w zestawieniu Wiosna dostałaby 6 mandatów, a ruch Pawła Kukiza 3 mandaty" - czytamy na stronie.

Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 marca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaki komitet wyborczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl