Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Kompromitacja B. Zdrojewskiego

Zgodnie z decyzją ministra kultury antypolskie filmy mówiące o polskim antysemityzmie będą reprezentowały nasz kraj na międzynarodowym festiwalu filmowym w Wenecji.

Zgodnie z decyzją ministra kultury antypolskie filmy mówiące o polskim antysemityzmie będą reprezentowały nasz kraj na międzynarodowym festiwalu filmowym w Wenecji.

Jak wynika z informacji portalu Fronda.pl, trwają zdjęcia do trylogii „…i zadziwi się Europa” izraelskiej reżyserki Yeal Bartane. W powstanie filmów zaangażowane jest środowisko „Krytyki Politycznej”, a główną rolę w widowisku gra Sławomir Sierakowski (współautor scenariusza napisanego z Kingą Dunin).

- Pierwsza część opowiada o polskim antysemityzmie, konieczności rozliczenia się z wciąż obecnym w Polsce zjawiskiem, o znudzeniu monokulturowym polskim społeczeństwem oraz jest wezwaniem do powrotu żydów do Polski. Druga część pokazuje odpowiedź na ten apel. Żydzi zaczynają przybywać do Polski i budować w centrum współczesnej Warszawy kibuc, wzorowany na tych stawianych w latach 30. w Palestynie. Przybywający do Polski żydzi tworzą „Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce”. Trzecia część, do realizacji której właśnie przystąpiono, opowiada o zamachu na lidera „Ruchu”. Dokonał jej przeciwnik powrotu żydów do Polski. - czytamy na łamach portalu Fronda.pl.

Zgodnie z decyzją ministra Bogdana Zdrojewskiego, trylogia Yeal Bartane będzie reprezentować nasz kraj jako polski kandydat na 54. Biennale Sztuki Filmowej w Wenecji.

 

 Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo