​Imigranci z Azji ukryci między paletami

  

Na drodze krajowej nr 8, funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska ujawnili kilkunastu imigrantów z Azji, ukrytych w naczepie łotewskiego tira. Azjatów oraz łotewskiego kierowcę przejęli współpracujący z celnikami funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak.

Tuż przy granicy z Litwą celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli łotewskiego tira. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami, w naczepie miał znajdować się ładunek palet. Podczas szczegółowego sprawdzania naczepy funkcjonariusze odkryli między paletami skrytkę, w której ukrywało się trzynaście osób o azjatyckich rysach twarzy.


fot. strazgraniczna.pl

Sprawę przejęli funkcjonariusze z podlaskiego oddziału Straży Granicznej. W ramach kontroli legalności pobytu ustalono, że są to obywatele Wietnamu w wieku od 16 do 40 lat. Cudzoziemcy (trzy kobiety i dziesięciu mężczyzn) nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

38-letni łotewski kierowca pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. Prawdopodobnie usłyszy zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: strazgraniczna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts