Niedziela, Warszawa, godz. 8 min. 41

10 kwietnia punktualnie o godz. 8 min. 41 kierowcy w Warszawie zatrzymują się na rogu Alei Jerozolimskich i ul.

10 kwietnia punktualnie o godz. 8 min. 41 kierowcy w Warszawie zatrzymują się na rogu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, pod Rotundą, wychodzą z samochodów i włączają klaksony na 60 sekund.

W ten sposób uczcimy pamięć ofiar Smoleńska, który zginęły oficjalnie o tej godzinie, choć prawdziwy czas ich śmierci jest nadal nieznany. Przypomnijmy, że zegarek gen. Błasika zatrzymał się 3 minuty wcześniej.

Akcja na rondzie nawiązuje do wydarzenia z czerwca 1981 roku, kiedy to w wyniku akcji „Solidarności” doszło do blokady tego węzła komunikacyjnego stolicy.

Już dwa tygodnie temu Społeczny Komitet Obchodów Pierwszej Rocznicy Katastrofy w Smoleńsku zaapelował  do wszystkich ludzi dobrej woli, niezależnie od ich miejsca pobytu, by:

- wywiesili flagi narodowe i zapalili świece w oknach,

- w dniu rocznicy o godzinie 8:41 Polska zatrzymała się na minutę, a klaksony samochodów zasygnalizowały nasz ból i pamięć.

Przypomnijmy że osoby przyjeżdżające 10 kwietnia do Warszawy autokarami proszone są o umieszczenie na przedniej szybie białej kartki A4 z napisem: 10.04.10.

Autokary będą kierowane przez policję na wyznaczone parkingi:

pod Pałacem Kultury i Nauki (płatny),

Trasa Łazienkowska,

Torwar.

 

 


Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo