Macierewicz: Skoro nagranie ze Smoleńska było znane, dlaczego przez lata nikt tego nie opisał?

  

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej posłowie zapoznają się z ustaleniami i raportem z dotychczasowej pracy podkomisji smoleńskiej. Wnioski zaprezentuje jej przewodniczący, Wacław Berczyński. Jak ujawnił szef MON Antoni Macierewicz, dziś zostanie również zaprezentowane nagranie z 10 kwietnia 2010 roku z rozmową Donalda Tuska z Władimirem Putinem.
 
Jeszcze wczoraj poproszony o komentarz w tej sprawie Donald Tusk nie krył swojego zdenerwowania.

- Wszyscy wiedzą, że w trakcie tego spotkania (z Putinem - red.) były obecne kamery polskie i rosyjskie. Towarzyszyło nam wiele osób. To nie insynuacje, to objawy bardzo ciężkiej politycznej patologii. Szczerze mówiąc, nie chce mi się tego komentować. To przykre, bo bardzo szkodliwe dla Polski. Komentowanie Antoniego Macierewicza jest ponad moją cierpliwość. Nie jestem mentalnie przygotowany, żeby komentować działania tego człowieka  - powiedział Donald Tusk na briefingu w Brukseli.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk nie panuje nad emocjami. Czego boi się przewodniczący Rady Europejskiej?

Dziś do tych słów Donalda Tuska odniósł się minister Antoni Macierewicz.

- Muszę zgodzić się w tej sytuacji z Donaldem Tuskiem. Rzeczywiście jest ciężką patologią to, co Donald Tusk robił w związku z tragedią smoleńską. To, że premier rządu, który dowiedział się od Władimira Putina - przewodniczącego komisji rosyjskiej - i pana Szojgu jaki był przebieg zdarzenia... Szojgu oświadczył, że zna zapis czarnej skrzynki, znany był tym panom także ogląd miejsca zdarzenia. Oni przekazują premierowi Tuskowi dokładnie, jak doszło do tragedii smoleńskiej i jest to zupełnie inny opis, całkowicie sprzeczny z tym, który później poznaliśmy z treści raportów MAK i Millera – mówił na antenie TVP1 Antoni Macierewicz.

Jednocześnie minister obrony narodowej ujawnił, że nagranie rozmowy Donalda Tuska z Władimirem Putinem zostanie dziś zaprezentowane opinii publicznej.

- Będziecie mogli Państwo zobaczyć i usłyszeć to nagranie i sami będziecie Państwo mogli się przekonać, że nie ma tam brzozy, że opisywany przebieg wydarzeń jest zupełnie inny. Dlaczego Donald Tusk tak długo to ukrywał? Dlaczego ci dziennikarze, którzy dzisiaj są tacy mądrzy i przekonują, że w treść nagrania jest znana od lat... Dlaczego w takim razie wówczas nikt tego nie opisał? - mówił minister Macierewicz.

Posiedzenie Komisji Obrony Narodowej, w trakcie którego ma zostać zaprezentowane w całości nagranie z rozmową Tuska z Putinem rozpocznie się ok. Godz. 11:45 - 15 minut po zakończeniu bloku głosowań w Sejmie.
 
O szczegółach będziemy jeszcze informować.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TVP1

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dorota Kania z Nagrodą Wolności Słowa SDP. Gratulujemy naszej redakcyjnej koleżance!

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dorota Kania, szefowa Telewizji Republika, a jednocześnie dziennikarka "Gazety Polskiej" i wicenaczelna portalu Niezalezna.pl, otrzymała tegoroczną Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda Wolności Słowa SDP przyznawana jest za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka. 

Dorocie Kani to prestiżowe wyróżnienie przyznano za film "Ryngraf", przypominający powojenne dramaty żołnierzy Armii Krajowej. Film ten w ubiegłym roku zdobył nagrodę im. Janusza Krupskiego w ramach X Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, odbywającego się w Gdyni.

- Zrobiliśmy historię o człowieku, który został skazany za kolaborację z Niemcami. Oficerze Armii Krajowej, który jako pracownik niemieckiej policji kryminalnej pomagał Polakom. Tego filmu nie byłoby, gdyby nie prof. Krzysztof Szwagrzyk, który odkopał szczątki Stanisława Olszewskiego. Ja, ale nie tylko ja, czekam czekam na porządne śledztwo, które oczyści Stanisława Olszewskiego z tego wyroku komunistycznego. Ten wyrok komunistyczny dalej na nim ciąży. Gdyby nie inni twórcy, którzy razem ze mną pracowali nad filmem, tej historii by nie było 

– mówiła o swym filmie Dorota Kania.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl