Ważny dowód

  

Przeszła kampania dezawuowania informacji z taśm nagranych w Smoleńsku, o których „Gazecie Polskiej” mówił Antoni Macierewicz. Okazało się, że te nieważne taśmy ukradziono z TVP. To cecha „szczególnie nieważnych” dowodów – znikają w pierwszej kolejności.

Co takiego istotnego jest na tych taśmach? Putin przedstawia pierwsze ustalenia rosyjskich służb i prokuratury. Odbiegają one mocno od tego, co potem prezentował MAK. Dlaczego Rosjanie wycofali się z np. uderzenia samolotu kołami o ziemię? To oczywiste – w żaden sposób nie dałoby się uzasadnić skali zniszczeń, którą zobaczyliśmy w Smoleńsku. Czy mogli w tej sprawie się pomylić? Pewność, z jaką opisują lot samolotu, wskazuje, że jest to wersja przez nich dokładnie sprawdzona. Po prostu taka wersja miała obowiązywać, póki ktoś im nie wytłumaczył, że tej historyjki nie da się uwiarygodnić, nawet mając w Polsce Tuska, Sikorskiego i Komorowskiego. Dlaczego tak łatwo jedno kłamstwo zmienili w drugie? Bo nikt, dosłownie nikt, kto słyszał ich wywody, nie przypomniał, że parę dni wcześniej mówili coś innego. Gdyby ktoś to zrobił, trudno byłoby w kwietniu 2010 r. twierdzić, że Rosjanie prowadzą uczciwe śledztwo.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl